Anasayfa
2018-12-09 05:31:53 ( 538 izlenme )

Seslerini duyurdular!.. 'KAZANDILAR'

Fransa’da gerçekleştirilen eylemlerin ardından Cumhurbaşkanı Macron’dan dikkat çeken bir karar geldi. Macron’un yarın Sarı Yelekliler ile bir araya geleceği belirtildi.

HÜKÜMETTEN  GERİ ADIM

Fransa Başbakanı Edouard Philippe 'Sarı Yelekliler'in protesto ettiği akaryakıta getirilen ek vergilerin altı ay süre ile askıya alındığını duyurdu. 'Sarı Yelekliler'e çağrıda bulunan Fransa Başbakanı Eduardo Philippe, "Bu şiddet sona ermeli. Ancak Fransız halkının öfkesine kulak vermemek için de sağır olmak gerekiyor" dedi.

136 BİN KİŞİ YER ALDI

Fransa’da akaryakıt zamlarına ve ekonomik şartların kötüleşmesine tepki olarak 17 Kasım’da başlayan ancak daha sonra Macron yönetimine yönelik öfkeye dönüşen “sarı yeleklilerin” eylemleri, ülkede son yılların en şiddetli protestosuna dönüştü. Fransa İçişleri Bakanlığı verilerine göre, sarı yeleklilerin dünkü gösterilerinde 136 bin kişi yer aldı. Gösterilerde çıkan olaylarda bin 723 kişi karakollara götürülürken, bin 220 kişi gözaltına alındı.

TEMEL SORUN EKONOMİK

Sarı yeleklilerin protesto ettiği akaryakıt zamlarının 2019 yılı için iptal edildiği açıklanmış ancak eylemciler bunun yeterli olmadığını savunarak gösterileri sürdüreceklerini duyurmuştu. Genellikle şehir merkezlerindeki yüksek kiralar nedeniyle kırsal bölgelere yerleşenlerden oluşan göstericiler, Macron’dan ekonomik koşulların iyileştirilmesini talep ediyor.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP sonunda HDP'ye gitti!.. 'BİZE OY VERİN' Özal'dan Erdoğan'a... 'TEHLİKELİ GİDİŞAT' 'İSRAİL'İN DERDİ BAKIN NEYMİŞ' İstim hazır: 'DAVUTOĞLU GELİYOR'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan geliyor... ULAŞIM DURDURULDU!..