Anasayfa
10 Aralık 2018 ( 2726 izlenme )

'SAVAŞ UÇAĞINDA AĞIR SORUN'

ABD'nin geliştirdiği 5. nesil F-35 Lightning II savaş uçaklarının bir dizi eksiklikler nedeniyle nihai muharebe testleri için uygun bulunmadığı belirtildi.

SİLAH KOMUTA DÜZGÜN ÇALIŞMIYOR

Washington merkezli National Interest dergisinin ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) test direktörüne dayandırdığı haberine göre Pentagon, F-35'lerde tespit edilen silah komuta sistemindeki sorunlar nedeniyle bu uçakları teste kabul etmedi.

ARIZALI YAZILIM EN KISA SÜREDE YENİLENECEK

Haberde uçakların 'havadan havaya' standart füzeleri kullanamadığı ve mühimmatların belirlenen hedeften farklı yöne gittiği belirtilirken, "F-35 üreticileri, arızalı yazılımı en kısa zamanda yenilemeyi planladıklarını kaydetti. Ancak elimizdeki veriler, üreticilerin aynı açıklamayı birkaç yıl önce de yaptığını gösteriyor" dendi.

TÜRKİYE İLE KRİZE NEDEN OLMUŞTU

1990'ların sonunda ABD, Kanada, İngiltere, İsrail, Türkiye, İtalya, Japonya, Güney Kore ve Avustralya tarafından başlatılan Müşterek Saldırı Uçağı projesi kapsamında ilk F-35 uçuşu 2006'da gerçekleştirilmişti. Denemelerde yaşanan sorunlar, gecikmeler ve aşırı harcamalar nedeniyle ABD Kongresi üyeleri tarafından eleştirilen F-35 programı, ABD ile Türkiye arasındaki krizde de önemli maddelerden birine dönüşmüştü.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çiçek tavrı koydu: 'BÖYLE HUKUKSUZLUK OLAMAZ' İkinci Perde: 'Oyun İçinde Oyun' 'TÜRK-AMERİKAN DERNEĞİNDEN ŞOK AÇIKLAMA' Soylu Çarığı giydi... Vatandaştan Dört Köşe Tepki!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sözünü Tuttu: '31 Mart'ta Başlıyor'