Anasayfa
16 Mayıs 2019 ( 2568 izlenme )

Soylu Seçim Hilesini(!) Çözdü: 'Altın Vuruş'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bakan Soylu, TGRT Haber'de katıldığı Gündem Özel programında, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin tekrarlanmasına ilişkin 'Efendim dört tane pusula var da niye birisi geçersiz oluyor?' Gayet basit. Dediler ki 'biz hile yaparsak tek vuruş yapalım, altın vuruş yapalım.' Diyerek izah etti. Soylu şöyle devam etti;

‘HER TÜRLÜ HİLE YAPILDI’

“Hile her türlü yapıldı bunun için Binali Bey mağdurdur diyorum, bunun için millet mağdurdur diyorum. 'Amerika bunu kaydettim.' diyecek. O zaman ben niye burada İçişleri Bakanıyım? Beni buraya getiren bu milletin oyudur ben onu savunamadıktan sonra demokrasi tezi tamamen çöker. Kimse bana demokrasi dersi vermesin. Bu konuda hak iddia edemeyecek tek kurum vardır o da CHP'dir."

‘4’TEN SADECE BİRİ NİYE GEÇERSİZ: ÇÜNKÜ ALTIN VURUŞ’

“Bu İstanbul seçimi özel bir seçimdir. 'Efendim dört tane pusula var da niye birisi geçersiz oluyor?' Gayet basit. Dediler ki 'biz hile yaparsak tek vuruş yapalım, altın vuruş yapalım.' Ben şimdi Kadıköy'de oyların nasıl kullanıldığından endişeliyim. Sandıkları açtırmadılar. Büyükçekmece Belediye Başkanı fuzuli işgalcidir. Bir seçim iptal edilecekse Büyükçekmece iptal edilmeliydi. O belediye başkanı orada fuzuli işgalcidir. Ama YSK böyle karar verdi." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İddia Ağır Düştü: 'İMAMOĞLU'NA KUMPAS' Kanadoğlu noktaladı: 'O İŞ ANAYASAYA AYKIRI' YSK 1 AKP 1... İTİRAZ BAŞLADI!.. YSK: OY ÇALINMASI YOK!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Portakal duyurdu: 'AKP'den İkili Oyun'