İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın aralarında Emin Çölaşan ve Necati Doğru'nun da bulunduğu yazar ve yönetici 5 isim hakkında hazırladığı iddianamede, Sözcü gazetesininn 17-25 Aralık 2013 tarihleri arasında attığı manşetler suç unsuru olarak öne sürüldü.

MEĞER ÖNCE DİĞER GAZETELER YAYINLAMIŞ

Savcılık, FETÖ'cü olduğu iddia edilen polislerin gazeteye haber servisi yaptığını iddia etti. Ancak Sözcü'nün manşetlerinde yer alan fotoğrafların Hürriyet, Milliyet gibi gazetelerde yayımlandıktan sonra haberleştirildiğini tespit edildi. Hatta, fotoğraf ve haberlerin ajanslardan alındığını da mahkemeye iletildi. POLİSLERİN İFADESİNDE ÖYLE BİR ŞEY YOK

Sözcü mahkemeye sadece ajanslardan alınan haberleri iletmedi! Savcılığın “Polisler servis etti” iddiasını da çürüttü. Nasıl mı? Dosyada ismi geçen ve tutuklanan ya da ihraç edilen polislerin ifadelerine ulaşıldı ve mahkemeye sunuldu. O polislerin “Sözcü'ye haber servis ettik” diye bir ifadelerinin olmadığı da mahkemenin bilgisine ulaştırıldı.

SÖZCÜ İDDİANAMESİ

Sözcü Gazetesi yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında "Silahlı terör örgütü (FETÖ) içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan açılan davanın iddianamesinde, "Şekil olarak FETÖ'ye karşı olmak, ağır şekilde eleştirmek, örgütle davalı ya da davacı olmanın hatta açıkça hakaret etmenin başlı başına FETÖ'yü desteklememek ya da esasta FETÖ'cü olmamak sonucunu doğurmayacağı" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Sözcü

Sözcü işin peşini bırakmıyor!.. 'İDDİALAR HAVADA'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
A Haber: 'Kanalda Define, Erdoğan Biliyor'