Anasayfa
30 Nisan 2019 ( 24015 izlenme )

Taha Akyol'un İDDİASI ANKARA'YA DÜŞTÜ!..

Karar yazarı Taha Akyol, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kızgın demir" söylemine dikkat çekerek, iktidarın İstanbul'da olası seçim tekrarına hazırlandığını belirtti.

31 Mart seçimlerinin ardından tartışmaların bitmek bilmediği İstanbul'da AKP olağanüstü itirazda bulunarak seçimin tekrarlanmasını talep etti.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kızgın demir" açıklamalarına dikkat eden Taha Akyol, iktidar blokunun muhtemel seçim tekrarına hazırlandığına dikkat çekti.

Akyol, "YSK ne yapar?" başlıklı yazısında, "Siyasette taktikler bitmez, önemli olan YSK’nın neye karar vereceğidir" ifadelerini kullandı.Taha Akyol'un yazısının ilgili bölümü şöyle:

‘İKTİDAR İSTANBUL’DA SEÇİME HAZIRLANIYOR’

"İktidar bloku hızla İstanbul’da yeni seçimlere hazırlanıyor. Bunun en büyük kanıtı seçimlerden sonra soğutulması istenen “kızgın demir”in daha da ısıtılmasıdır. Ak Parti’nin Kızılcahamam kampında bir defa bile “Türkiye ittifakı”ndan bahsedilmemesinin bir sebebi Bahçeli’nin karşı çıkması ise, diğer sebebi İstanbul seçimlerine hazırlık olsa gerek. “

‘SEÇİM İŞARETİ VERİLDİ’

“31 Mart seçimlerinden sonra iktidarın hızla ekonomiye odaklanarak “reformlar”ı açıklaması yönünde bir beklenti vardı; TÜSİAD bunu açıklamıştı. Fakat iktidarın gündemindeki birinci madde ekonomi değil, menfur bir saldırıya uğrayan Kılıçdaroğlu’nun saldırıya uğradı diye suçlanması...Bunlar seçim işareti değil mi? Yoksa İstanbul’u ‘kazandık ama elimizden alındı’ diye bir ‘mağduriyet’ motivasyonu yaratmak için mi böyle yapılıyor?Siyasette taktikler bitmez, önemli olan YSK’nın neye karar vereceğidir." Diyerek olası bir seçimi işaret etti.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çarşı Pazar 'Yağmur Tipi Ayar' 'O Bir Türk Milliyetçisi' 'Başkan Fetöcü' dedi... Meclis Karıştı!.. Kılıçdaroğlu'na FEZLEKE!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'PORTAKAL'I ŞİKAYET ETTİLER'