‘BORÇ ALDILAR BETON DÖKTÜLER, HAR VURUP HARMAN SAVURDULAR’

"Bu kifayetsiz Saray mensupları elin oğlundan aldığı borçları har vurup harman savurdu, borç alanın emir alacağını göremedi, her yere beton döktü, şimdi bunun bedelini topyekûn tüm milletimiz ödüyor. Bu durum kanınıza dokunmuyor mu? Bazı sektörlerde yapılan indirimler, ÖTV indirimleri enflasyonu aşağı çekmiş, maaş zamları düşürülmüştü. Ancak bu kadarla da kalmamış... Ekim ayında usüle aykırı olarak listeler değiştirilmiş. İktidara yakın duran bazı firmalardan veri toplanması söylenmiş. Belirlenen tarihlerde toplanan fiyatları da beğenmemişler, ucuzluk günlerinde toplayın demişler. Bu iddialar doğruysa durum vahimdir! TÜİK genel kabul görmüş hesaplama yönteminin ardından dolanarak enflasyonu aşağı çekmişler demektir.”

‘CEBİMİZDEKİ ÜÇ KURUŞAN GÖZDİKTİLER’

"Osmangazi Köprüsü'nün geçiş ücreti uçak biletlerinden bile pahalı. Millet tepki gösterince ücretlerde indirim yapacaklarmış... Mevcut sözleşmeye göre araçların ödemesi gereken 224 lira. Aradaki indirim, fark zaten hazinenin, milletin cebinden çıkıyor. Yine 81 milyon vatandaşımıza paylaştıracaklar. Sonra buna indirim diyecekler. Size bu projeleri cebimizden 5 kuruş çıkmadan yapıyoruz dediler, şimdi geçsek de geçmesek de ücretini ödüyoruz. Cebinizdeki 3 kuruşa göz dikip yandaşlarından dolarları avroları esirgemeyenlerden memnun musunuz?"

‘İMF İÇİN SÖZ VERDİNİZ Mİ’

“Bu ülke IMF'nin kapısına düşmesin diye uyarı üstüne uyarı yaptık. Saray'a soruyorum, küresel oyunculara 31 Mart'tan sonra IMF ile anlaşma yapacağınızı söylediniz mi? Ekonomiyi IMF'ye muhtaç hale getirenlerden memnun musunuz? Bu ucube tek adam parti devleti rejiminden memnun musunuz? Burada hepimize bir görev düşüyor. seçmen kayıtlarınızı kontrol etmenizi rica ediyorum. Ülkenin her yerinde vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyorum. Korkunun ecele faydası yoktur."

Kaynak: Yeniçağ

Tarihi çıkış!.. BU NASIL VİCDAN, KANINIZA DOKUNMUYOR MU'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Okudu, güldü... 'BU ÇAMUR BİZE YAPIŞMAZ'