CHP Parti sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin değerlendirme yaptı. Öztrak, FETÖ sanığına teklif getirenlerin açığa çıkması gerektiğini söyledi. Öztrak'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle;

‘YALAN İFADEYE KİM ARACILIK EDİYOR’

"Dün oldukça ilginç Aydın'da devam eden bir davaya ilişkin detaylar basına yansıdı. Çeşitli iddialarla yargılanmakta olan Erkan Karaarslan ciddi iddialarda bulundu. Kendisine Belediye başkan adaylarımız Ekrem İmamoğlu ve Özlem çerçioğlu aleyhinde ifade vermesi için baskı yapıldığını, eğer belediye başkanlarımız aleyhinde ifade verirse serbest bırakılacağı teklifi ile karşı karşıya kaldığını söyledi. Peki buna kim aracılık ediyor? Bir gazeteci cezaevine giriyor cezaevinde kendisi ile görüşüyor."

‘O BAKANLAR KİM, AÇIKLAYIN’

"Bu skandalı açıklığa kavuşturmak için şu sorusu şu soruları mutlaka sorulması gerek bu gazeteci, sanığın akrabası. yakını olmamasına rağmen... avukatı olmamasına rağmen yüksek güvenlikli bir cezaevinde nasıl böyle bir görüşme yapıyor. Buna kim bir hangi gerekçeyle izin veriyor? Adalet Bakanlığı'nın bu görüşmeden haberi var"

"Sanığın ifadelerinden bazı bakanların ailesi ile görüştü anlaşılıyor. Bu görüşmelerin ardından sanığa da haber yolladıkları anlaşılıyor. Kim bu bazı bakanlar! Bu bakanların derhal ortaya çıkmalarını ve kendilerini açıklamalarını bekliyoruz. Aksi takdirde bu skandal gerçekten bu mahalli idare seçimleri önemli hareketlerinden biri olarak ortada kalacak" diyerek aracılık eden bakanların açıklanmasını istedi.

DÜN NE OLMUŞTU?

Avrasya Araştırma'nın sahibi Kemal Özkiraz, Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde FETÖ'den yargılanan Erkan Karaarslan'ın ifadesini yayınladı. Karaarslan, mahkemedeki ifadesinde Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu'na FETÖ'cü suçlaması yaparsa tahliye edileceği pazarlığının yapıldığını söyledi.

Aydın'da, haklarında "ihaleye fesat karıştırma" iddiasıyla dava açılan aralarında FETÖ sanığı Erkan Karaaslan ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun da bulunduğu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. Avrasya Araştırma'nın sahibi Kemal Özkiraz'ın sosyal medyada yaptığı paylaşımda, Erkan Karaarslan'a ifadesini yayınladı. Buna göre Karaarslan ifadesinde şunları söyledi:

‘EKREM İMAMOĞLU ALEYHİNE İFADE İSTEDİLER’

"14/03/2019 tarihinde avukat görüşü adı altında cezaevinde beni görüşmeye çıkarttılar, bu görüşmeye çıkartmadan önce psikoloğa götürdüler, bir baskı olup olmadığını sordular, bir baskı olmadığına dair beyanda bulundum, avukat görüşüne girdiğimde cezaevinde girmesi mümkün olmayan Aydın ilinde gazetecilik yapan Serkan Seyhan isimli gazeteciyi gördüm. Bu kişi avukat değildir.

14/03/2019 tarihli kendisinin bana yaptığı görüşmede başta Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu hakkında CHP başkanları hakkında beyanda bulunmam halinde o gün itibariyle tahliye olacağımı, bu duruşma dahil başka duruşmalarda da tahliye olacağımı, aksi takdirde hüküm giyeceğimi bana beyan etmiştir. Bu görüşmenin ardından yargılanmanın belediye başkanları ile ilgisinin olmadığını söyledi. Kendisine faks göndereceğimi belirttim."dedi.

Kararslan, bazı bakanların kendisine ve ailesine CHP aleyhinde beyanda bulunması için baskı yaptığını iddia etti.

Kaynak: Cumhuriyet/ Yeniçağ

Tepki Büyüyor: 'O BAKANLAR KİM'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Metiner Döküldü: 'Arınç Toz Duman'