Anasayfa
09 Haziran 2019 ( 73 izlenme )

Tepkiler Sürüyor: 'TARİH BİLMEYEN GAFİL'

Yİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP’li Binali Yıldırım’ın ‘Pekeke’ ve ‘ Kürdistan’ kelimelerini kullanmasıyla ilgili, “El hak! Türkiye’nin kuzeyinde Kürdistan yok. Orası Türkmen evi. Tarih bilmeyen gafil! Sen Kürtlere terörist diyeceksin sonra İstanbul’u alabilmek için gidip Diyarbakır’da ağlayacaksın.” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek istemek amacıyla Şişli ve Beşiktaş’ta partisinin kurduğu demokrasi çadırlarını ziyaret etti. Akşener, Binali Yıldırım’ın ‘Pekeke’ ve ‘Kürdistan’ kelimelerini kullanmasıyla ilgili olarak şöyle tepki gösterdi;

‘TARİH BİLMEYEN GAFİL’'

“ İllet, zillet, terörist’ dediler ama bunlar sahtekar. Binali bey Diyarbakır’a gidip ‘pekeke’ dedi. PKK’lıların söylediği ‘Pekeke’yi dedi. Sanki biz Kürdistan istiyormuşuz gibi bize ‘Defolun gidin Irak’ın kuzeyinde Kürdistan vardır’ dedi. El hak!  Kürdistan yok. Orası Türkmen evi. Tarih bilmeyen gafil.”

‘OY İÇİN DİYARBAKIR’A GİDİP AĞLAYACAKSIN HA’

“ Sen Kürtlere terörist diyeceksin sonra İstanbul’u alabilmek için gidip Diyarbakır’da ağlayacaksın. Bunu İstanbul’da yaşayan hiç kimse yemeyecek. Her kılığa girenleri tanıdınız. Bir tane oy için satamayacaklar değer yok. Gereğini yapacağız” diye konuştu.

Kaynak. Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşin İçinde İş 'Bakın Kimmiş' Bahçeli'de telaş!.. 'BİNALİ YILDIRIM ADAY OLAMIYOR' Bahçeli Köprüleri Attı: 'ÇIKIN ORTAYA' Aytunç Altındal: 'Karadeniz'e Dikkat'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Özdil Kalemi Kırdı: 'DAHA NE OLSUN EY MİLLET'