Anasayfa
2019-10-07 12:01:10 ( 154 izlenme )

Trump'dan PEŞ PEŞE MESAJ!..

ABD Başkanı Donald Trump, Ankara’nın Fırat’ın doğusunda planladığı harekata onay verip askerleri çekme kararına gelen eleştirilere Twitter'dan yanıt verdi. Trump, “Kürtler bizimle birlikte savaştı, ama bunu yapmaları için onlara muazzam para ödendi”dedi.

‘MUAZZAM PARA VE DONANIM VERDİK’

* ABD'nin yıllar önce Suriye'de 30 gün kalması gerekiyordu. Biz kaldık ve görünürde amacı olamayan bir muharebeye git gide daha derinden battık. Ben Washington'a geldiğimde, IŞİD bölgede gemi azıya almıştı. IŞİD halifeliğini çarçabuk yüzde 100 yenilgiye uğrattık. Kürtler bizimle birlikte savaştı, ama bunu yapmaları için onlara muazzam para ödendi, donanım verdik.”

‘ARTIK IŞİD SİZİN’,

* Buna çoğu Avrupa'dan binlerce IŞİD savaşçısını yakalamamız dahil. Ama Avrupa onları geri istemedi, 'sen onları elinde tut ABD' dediler. Ben de dedim ki "HAYIR, size büyük iltimas geçtik ve şimdi bizden onları devasa bedelle ABD hapishanelerinde tutmamızı istiyorsunuz. Onlar yargılamanız için sizindir.'"

‘PARA VE DONANIM VERDİK’

“Gene dediler ki "HAYIR", her zamanki gibi ABD'nin NATO'nun, ticaretin, her şeyin 'kerizi' olduğunu sandılar. Kürtler bizimle birlikte savaştı, ama bunu yapmaları için onlara muazzam para ödendi, donanım verildi. Onlar on yıllardır Türkiye ile savaşıyorlar.”

Kaynak:Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Antalya'da İkinci Vaka!.. Yoğurt Suyunun 8 Faydası... İlber Hoca Noktayı Koydu: 'DÜŞMANLIKLARI YALAN' Usta açıkladı.. Kuzu doğruladı... 'EKONOMİDE RESESYON'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kritik toplantı bitti!.. CHP'DE İSİMLER BELLİ OLDU!..