Yerel seçimlere yaklaştıkça, araştırma şirketlerinin yaptığı anketlerin sonuçları da bir bir ortaya çıkıyor. Yerel seçimler öncesi yapılan anketlerin büyük çoğunluğunda, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun farkı kapattığı görülüyor. 

Ankara'da anket sonuçları da Mansur Yavaş'ın seçimi kazanacağını işaret ediyor.  Araştırma şirketlerinin yöneticileri ve sahiplerinin açıklamalarına göre Ankara'da son anket sonuçları şöyle:

PİAR: MANSUR YAVAŞ 6 PUAN ÖNDE’

PİAR: Araştırma şirketinin 31 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında yaptığı bir ankete göre Ankara'da Mansur Yavaş yüzde 41,7 ile Cumhur İttifakı'nın adayı Mehmet Özhaseki'nin yaklaşık 6 puan önünde yer aldı.

ORC, AVRASYA, OPTİMAR: MANSUR YAVAŞ ÖNDE

ORC Araştırma'nın 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler için geçen hafta yayınladığı seçmen tercihi raporunda da Millet İttifakı'nın adayı Mansur Yavaş yüzde 41,9 ile Özhaseki'nin önünde yer aldı. ORC'nin araştırmasında Araştırmada Mehmet Özhaseki'ye oy vereceğini belirten seçmenlerin oranı %36,8 çıktı.

Avrasya Araştırma Genel Müdürü Kemal Özkiraz'a göre, Ankara'da Mansur Yavaş, Mehmet Özhaseki'nin 10 puan önünde. OPTİMAR’ın sonuçlarına göre; Mansur Yavaş yüzde 42, Özhaseki ise 31,8 oranında oy alacak.

AKP İÇİN ANKET YAPAN ŞİRKET DE “MANSUR YAVAŞ ÖNDE” DEDİ

AKP'ye kurumsal olarak çalışan Genar'ın Genel Müdürü İhsan Aktaş, AKP'nin seçim süreçlerinde yapılan anketlerde yüksekten başladığını ancak 31 Mart'a gidilirken Ankara'da alışılanın tam tersi bir başlangıç yapıldığını söyledi. Aktaş, oran vermese de Yavaş'ın Ankara'da önde olduğunu açıkladı.

POLLMARK: MANSUR YAVAŞ %54.1 ÖNDE

Pollmark'ın Ankara'da 10-16 Şubat 2019 tarihlerinde 5 bin 40 kişinin katılımıyla gerçekleşen anketine göre Mansur Yavaş'ın oy oranı yüzde 42,1; Mehmet Özhaseki'nin ise ise yüzde 32.Saros Danışmanlık'ın Ankara'da, bin 620 denekle, 19-28 Eylül tarihleri arasında yüz yüze görüşmeye yöntemi ile yaptığı ankette Millet İttifakı'nın adayı Mansur Yavaş'ın tahmini oy oranı yüzde 46,2, Cumhur İttifakı'nın adayı Mehmet Özhaseki'nin ise yüzde 37,9. Bu oranlara kararsızların oyları dağıtıldığında ise Yavaş'ın oy oranı yüzde 54,1'e, Özhaseki'nin oy oranı ise 44,3'e çıkıyor.

AREA: MANSUR YAVAŞ 5 PUAN ÖNDE

AREA'nın Ankara'da 8-24 Şubat tarihleri arasında yaptığı ankete göre CHP'nin adayı Mansur Yavaş, Cumhur İttifakı'nı adayı Mehmet Özhaseki'nin 5 puan önünde yer alıyor. Ankara'da ilçeleri de kapsayan geniş saha araştırması sonuçlarına göre toplam oy oranları üzerinden Cumhur İttifakı'nın adayı Mehmet Özhaseki için yüzde 38.6, Mansur Yavaş içinse yüzde 43.4 oy oranı çıktı. Kararsızlar dağıtıldığında Mehmet Özhaseki'nin oy oranı 45.5, Mansur Yavaş'ın 51.2 oldu.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Soylu: 'ADAM OL SEN DE CEVAP VAR'