Türker Ertürk, Ödemiş’e gitti, pazara çıktı, halkla konuştu, esnafı dinledi ve şöyle yazdı : İlk gittiğimiz yer; Türkiye’nin en büyük pazarı olan Ödemiş pazarı idi. Gez gez gerçekten bitmiyor. Esnafla ve halkla konuştuk. Herkes, AKP İktidarından illallah etmiş ve yaka silkiyor’.

Türker Ertürk yazıyor;
“Geçtiğimiz hafta sonu (8-9 Şubat 2019), Ödemiş Atatürkçü Düşünce Derneği (Ödemiş ADD) tarafından “Atatürk ve Çağdaşlık” konusunda düzenlenen konferansta konuşmacı olmak üzere Ödemiş’teydim. Konferans; katılımı, heyecanı ve sonrasında sorulan soruları ile her bakımdan başarılı geçti. Katıldığım bu tür organizasyonların benim için de iyi tarafı, gittiğim yöreyi, insanını, sorunlarını, duygu ve düşüncelerini yakından tanıma şansını yakalıyor olmam”.

‘HALK İLLALLAH DİYOR’

“Konferansın ertesi günü Ödemiş’i ve yakın çevresini gezdik, tarihi yerleri ziyaret ettik. İlk gittiğimiz yer; Türkiye’nin en büyük pazarı olan Ödemiş pazarı idi. Gez gez gerçekten bitmiyor. Esnafla ve halkla konuştuk. Herkes, AKP İktidarından illallah etmiş ve yaka silkiyor.”

‘CHP ADAYI ÖNDE GİDİYOR’

“ Bazıları da şikayetçi ama ifade etmekten çekiniyor ve yalnızca “Ülkede artık hukuk yok! Alır götürürler beni!” diyor. Halk AKP’nin mevcut belediye başkanından hiç mi hiç memnun değil! Görülen o ki; konferansımıza gelen ve bizi dinleyen İyi Parti’nin de desteğini alan CHP’li Mehmet Eriş’in seçilmesi kesin gibi!”

‘GERÇEKTEN BEKA SORUNU VARSA MÜSEBBİBİ AKP’DİR’

“Bugün Türkiye için beka sorunun olduğu söyleniyor ve bu nedenle AKP adaylarına metazori şeklinde destek isteniyor. Halbuki bugün gerçekten ülkemiz için beka sorunu varsa; bunun nedeni AKP İktidarlarının bugüne kadar uyguladığı iç ve dış siyasettir. Halkın birbirine karşı kamplaştırılması ve kutuplaştırılması, sadece Suriye coğrafyasından 4 milyona yakın insanın sığınmacı olarak ülkemize doluşması.”

‘ERGENEKON BALŞYON KUMPASLARI OLMASAYDI 15 TEMMUZ OLMAZDI’

“Bu sığınmacıların içinde istihbarat kaynaklarına göre 35 bin radikal İslamcı teröristin olması ve Türkiye’nin güneyinden PKK’nın uzantısı yapılar tarafından kuşatılmasından daha büyük beka sorunu olabilir mi? Bunların tartışılmasının tek ve de yek nedeni AKP İktidarlarıdır. Sorunun müsebbibinin çözümün belirleyicisi olduğu, dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir. Ergenekon ve Balyoz serisi kumpaslar olmasaydı;15 Temmuz Darbe Girişimi bile olamazdı bilesiniz!”

‘HALK ARTIK GEREĞİNİ YAPMALI’

Ödemiş; İzmir merkeze 113 km. uzaklıkta, Küçük Menderes havzasında sulak ve bereketli topraklar üzerine kurulu, il büyüklüğünde bir ilçe. Ödemiş’in nüfusu yaklaşık olarak 140 bin kişi. Yetişmeyen ürünse yok gibi! Örneğin patateste senede üç kez ürün alınıyor. Ama devlet desteği yeterince yok. İktidar tarım ürünlerinin pahalı olmasından şikayetçi ama nedeni kendisi; çünkü gereğini yapmıyor.

ÖDEMİŞ TARİHİ BİR KENT

“Ödemiş ve çevresinde gezilecek yerler oldukça çok. Özellikle Birgi görülmeye değer, mutlaka gidilmeli ve görülmeli. Birgi, Ödemiş ilçesine bağlı bir mahalle ve ilçe merkezine 10 km. uzaklıkta. 2012’de UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici listesine eklenen Birgi; sokakları, yapıları ve mimarisi ile Safranbolu ve Şirince görünümünde ve tadında bir yer.

Üzerine bir de tarihini ve geçmişini koyarsanız, daha da fazlası gibi! Eski ve tarihi olan yer; ovada bulunan Ödemiş değil, Bozdağ eteklerinde kurulmuş olan 3 bin yıllık geçmişe sahip Birgi.”

Kaynak: Türker Ertürk/ Odatv

Türker Ertürk: 'HALKIN ANKETİNİ AÇIKLIYORUM'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türk Tarihinde Bir İlk 'Hoybun'