Anasayfa
16 Şubat 2019 ( 5175 izlenme )

Ülkü Ocakları Başkanı İSTİFA ETTİ!..

Samsun'un Çarşamba İlçesi Ülkü Ocakları Başkanı İlhan Arıcı görevinden istifa etti. Arıcı buna gerekçe olarak ise "Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nden gönderilen 'Ozan Arif'in cenazesine katılım olmayacak' talimatını gösterdi.

‘CENAZE TÖRENİNE KATILMAYIN’ TALİMATI

Çarşamba Ülkü Ocakları Başkanı İlhan Arıcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin Ozan Arif’in cenazesine katılmayacağı yönünde talimat verdiğini ileri sürdü. Talimatın ardından Arıcı, görevinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. İlhan Arıcı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

‘CENAZEYE KATILMAYIN DİYE EMİR VERDİLER’

“Ülkü Ocakları Genel Merkezi Ozan Arif’in cenazesine katılmama emri verilmiştir. Bu emre uymam şahsım adına ve ahde vefa adına mümkün değildir. Bu nedenle üç yıla yakındır yürütmekte olduğum Ülkü Ocakları Çarşamba İlçe Başkanlığı görevime bugün itibariyle son vermiş bulunmaktayım. Bu süreçte yanımızda olan olamayan herkezeden Allah razı olsun. Teşkilatıma zarar verecek her türlü yorumdan uzak durunuz.”

DEVLET BAHÇELİ İLE DAVALIK OLMUŞLARDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ozan Arif olarak bilinen sanatçı Arif Şirin ile ilgili geçtiğimiz yıllarda davalık olmuştu.

Devlet Bahçeli'nin avukatı Yücel Bulut dava sürecine ilişkin yaptığı bir açıklamada, “27.06.2017 tarihinde Arif Şirin (Ozan Arif) isimli şahsın kamuoyuna yansıyan hakaret dolu beyan ve ifadeleri nedeniyle gerekli hukuki süreç başlatılmış olup; adı geçen hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Şüpheli hakkındaki hukuki süreç titizlikle takip edilecektir” demişti.

Bahçeli ile davalık olmasının ardından Ozan Arif ile MHP’lilerin arası açılmıştı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Piyasa Kapalı 'Sınır Aşıldı' İmamoğlu Sert Çıktı: 'Yelken Suda' 'Şey Said isyanında BİLİNMEYENLER' Barlas: 'AKP Kaybeder mi ki'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bakan Eşinden 100 DOLARLIK BAHŞİŞ!..