'Ulusal Kanal'da İstifa'

19006 izlenme 07 Ocak 2020
Reklamlar
Habertürk'te Selman Öğüt ile İsmail Saymaz arasında yaşanan tartışmada Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel'in sessiz kalmasına tepki gösteren Ulusal Kanal programcısı Ali Yağız Baltacı, istifa etti.Ali Yağız Baltacı’nın yaptığı açıklama özetle şu şekilde:

‘BEN TAVRIMI BAŞTAN KOYDUM’

"Saygıdeğer izleyicilerim, kıymetli dostlarım,Bu satırları, beni Ulusal Kanal ekranlarında dört senedir izleyen iyi kalpli insanlara karşı duyduğum sorumluluk duygusuyla yazıyorum.Geride bıraktığımız hafta HaberTürk televizyonunda yayınlanan 'Enine Boyuna' isimli programda yaşananlar kamuoyunun malumu. Sosyal medyada yoğun tartışmalara yol açan bu diyalogla ilgili ben de Twitter hesabımdan bir yorum yaptım. Yaptığım yorum şu şekilde:

‘ATATÜRKÇÜ İLKER YÜCEL İLE SELMAN ÖĞÜT YAN YANA’

"Bu tartışmada sayfalarca makale yazılacak, tezlere konu olacak, üstüne düşünülecek, Türkiye siyasetinde son beş yıllık cepheleşmeyi gözler önüne seren bir fotoğraf var: İlker Yücel’in Selman Öğüt ile yan yana oturması. O kadar çok şey söylenebilir ki bu konuda…O İlker Yücel ki tüm gençliği Atatürk okumalarında, bayram mitinglerinde geçen kişi… O İlker Yücel ki Kemalizm konusunda İsmail Saymaz’ın bilgilerinin belki 100 misline sahip olan kişi…O İlker Yücel ki, binlerce Anadolu çocuğunu Anıtkabir ile Nutuk ile buluşturan kişi…”

‘AKP’Yİ MİLLİ CEPHEDE GÖRMENİN SONUCU BU’

“Ak Parti’yi ‘milli cephede’ görme fikriyatının dramatik bir sonucu bu. ‘Aynı cephedeyiz’ , ‘aynı gemideyiz’, ‘birlikteyiz’ derken sosyolojiyi göz ardı ederseniz; Selman Öğüt’ler ile yan yana oturur, alenen Atatürk düşmanlığı yapılırken yutkunup sessiz kalmak durumunda kalınır. Gündelik siyaset bu kadar trajik işte…"

‘BU SAFLAŞMA YANLIŞ’

“Sevgili İlker Yücel, İsmail Saymaz Kemalizm savunması yaparken içinden kim bilir ne düşünüyordu? ‘Ah ulan ah’ diyordu muhtemelen,‘ Ağzımı açıp iki kelime söylersem HDP/CHP/İYİP/PKK saflarına düşerim, milli cepheden koparım’ diyordur. Milli Cephe’ olarak adlandırılan bir saflaşmanın; hem sosyolojik, hem kültürel, hem sınıfsal, hem tarihsel olarak çok farklı mahallelerin temsilcilerini cebren de olsa aynı düzlemde gösterdiğini; bu durumun güncel siyasetin dramatik bir sonucu olduğunu vurgulamak istedim."

‘ULUSAL KANAL’DA İSTİFA

Doç. Dr. Selman Öğüt, Habertürk canlı yayınında Atatürk'ü ve Cumhuriyet değerlerini hedef alarak gazeteci İsmail Saymaz ile sert bir tartışma yaşamıştı. Ulusal Kanal'da program yapımcısı olan Ali Yağız Baltacı, Selman Öğüt'ün Atatürk'e ve Cumhuriyet'e hakaretler yağdırdığı programda stüdyoda bulunan ve Öğüt'e tepki göstermeyen Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel'i eleştirerek istifa ettiğini duyurdu.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Geçim Sıkıntısı Çekiyorum' dedi... 'Tavsiye İlginç' 'ABD KARGOSUNDA HAYALET SİLAH' 'ZEKERİYA ÖZ BAKIN NASIL KAÇMIŞ' Öyle Yaptı Olmadı Böyle Yaptı 'Olmadı'