Anasayfa
2019-01-24 02:12:21 ( 544 izlenme )

ÜNLÜ FİRMA İFLASTA!..

Türkiye'nin en büyük otobüs ulaşım firmalarından Pamukkale Turizm'in konkordato başvurusunu inceleyen İzmir 1'inci Asliye Ticaret Mahkemesi, şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceledikten sonra iflas kararı verdi.

56 YILLIK FİRMA

Denizli'de 56 yıl önce kurulduktan sonra Türkiye'nin otobüs taşımacılığında öncü firmalardan olan Pamukkale Turizm, geçen Eylül ayında konkordato başvurusunda bulundu. Yaklaşık 3 bin 500 kişinin çalıştığı firmanın başvurusunu inceleyen İzmir Ticaret Mahkemesi, üç aylık geçici mühlet kararı verdi. Kararla birlikte, şirketin faaliyetlerinin denetimi için de geçici konkordato komiser heyeti atandı.

İFLAS ETTİ

Bu süreçte internet sitesinden açıklama yapan firma yönetimi, nakit sıkıntısı çekildiğini ifade etmişti. Konkordato sürecinin tamamlanmasından sonra şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceleyen İzmir 1'inci Asliye Ticaret Mahkemesi, şirketin mali durumuna ilişkin raporları inceledikten sonra iflas kararı verdi.

Kaynak: DHA

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akşener'ın Açıklaması ANKARA'ya DÜŞTÜ!.. Mansur Yavaş Hakkında DAVA!.. 'ÖZAL'IN RESMİ MANŞETTE' İmamoğlu Tavrı Koydu: 'SİZİN DERDİNİZ NE'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BBP İl Başkanı isyan etti!.. BARİ SİVAS'I BİZE VERİN!..