Unutmadık 'Atatürk'ün Askeri'

1979 izlenme
Reklamlar
Türk dünyasının önemli liderleri arasında yer alan Ebulfez Elçibey’in ölüm yıldönümü nedeniyle siyasi çevrelerden mesajlar gelmeye devam ediyor. Atatürk’e olan sevgisi nedeniyle Türk milletinin gönlündeki yerini daha da artıran Elçibey’in ölüm yıldönümü nedeniyle İYİ Parti lideri Meral Akşener, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Azerbaycan'ın ikinci Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey'i vefatının 20. yılında andı.

‘BÜYÜK TÜRK MİLLİYETÇİSİ’

Akşener, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Türk Dünyası'nın yetiştirdiği değerli fikir insanı, büyük Türk Milliyetçisi, Azerbaycan eski Cumhurbaşkanı değerli büyüğüm Ebulfez Elçibey'i vefatının yıldönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyorum... Mekanı cennet olsun" dedi. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik de bir mesaj yayınladı .İYİ Partili Çelik, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

‘TÜRK DÜNYASININ EFSANE LİDERİ’
“Türk Milliyetçiliği'nin yılmaz savunucusu, ömrünü Türk dünyasının birlik, beraberliğine ve Azerbaycan'ın bağımsızlığına adayan efsane lider #EbulfezElçibey’i vefatının sene-i devriyesinde saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhu şâd, mekânı cennet olsun. “

CUMHURBAŞKANI OLDU ANITKABİR’, ZİYARET ETTİ
Cumhurbaşkanı olarak ilk resmi ziyaretini 1993’te Türkiye’ye yapan ELÇİBEY, Anıtkabir Şeref Defterine: “EY BÖYÜK TÜRK’ÜN BÖYÜK KOMUTANI,SENİ ZİYARET ETMEKLE ÖZÜM VE BÜTÜN MİLLETİM ADINA ŞEREF DUYDUM”diye yazdı ve aynen şöyle imzaladı:
“SENİN ESGERİN,
Ebulfez ELÇİBEY”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dün Bir Bugün İki 'Yeni Gaz Geliyor' Dervişoğlu Noktayı Koydu 'O Nesil Şimdi Saray'da' Sesler Yükseliyor 'İnanmıyorsan Bak' İngiltere, Avrupa, ABD 'Tek Cümlede Katladı'