Anasayfa
2019-05-20 11:40:34 ( 1225 izlenme )

AKAR: 'Merak Eden Web Sitemize Baksın'

Yeni askerlik sistemini merakla bekleyenler, yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek ve yeni askerlik sisteminde hangi detaylar yer alacak sorusuna cevap arıyor. Geçtiğimiz haftalarda yeni askerlik sistemi hakkında bilgi veren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Kısa süre kaldı” dedi.

HULUSİ AKAR: "MERAK EDEN WEB SİTEMİZE BAKSIN!"


Akar, yasanın çok kısa sürede meclise geleceğini belirterek, “Askerlik sistemiyle ilgili tüm ayrıntılar Web sayfamızda duruyor. Merak eden oraya bakar. Milletimiz okumayı sevmiyor pek. Bunlar, Milli Savunma Bakanlığı'nın Web sitesinde detaylı ve şematik bir şekilde var” diye konuştu.

KALIN: 'DAHA MÜZAKERELER BAŞLAMADI'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, soru üzerine, Milli Savunma Bakanlığının yeni askerlik sistemiyle ilgili kanun taslağını büyük oranda hazırlandığını, bugün bu konuya ilişkin daha önce bir sunum yapıldığından detaylı bir müzakerede bulunulmadığını bildirdi. 

İbrahim Kalın, yeni askerlik sistemine ilişkin, “Bu tabii ki AK Parti grubu tarafından Meclis’e sevk edilecek. Orada da bu tabii komisyonlarda çalışıldıktan sonra kanun haline gelecek. Onunla ilgili hazırlıklar, daha önce açıklanan ana çerçeveyi esas alacak şekilde taslak büyük oranda hazırlandı ve Meclis açıldığında da bu gündeme gelecek.” dedi.

Kaynak: sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türker Ertürk: 'HALKIN ANKETİNİ AÇIKLIYORUM' Gitti Gidiyor Derken: 'GERİ GELİYOR' Zurnanın 'ZIRT'dediği yer... KONUT ALANA VATANDAŞLIK BEDAVA!.. TEK Cümlede ANKARA'YI SALLADI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İmamoğlu Son Sözü Söyledi: 'MİLLET İRADESİNE KARŞI DURACAK KİŞİ HENÜZ DOĞMADI'