AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduktan sonra TBMM Başkanlığından ayrılan Binali Yıldırım’ın Çankaya Köşkü’nde oturmaya devam etmesi Meclis gündemine taşındı

.İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı görevinden ayrılmış olmasına rağmen Çankaya Köşkü’nde oturmaya devam etmesi hakkında soru önergesi verdi.TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından cevaplandırılması için sunulan soru önergesinde şu ifadeler kullanıldı:

BİNALİ YILDIRIM ÇNKAYA KÖŞKÜ’NDE NEDEN OTUYOR?

Bilindiği gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı yapan Binali Yıldırım Bey, İstanbul Belediye Başkan Adayı olması gerekçesiyle Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmiştir. 23 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlerde AK Parti’den İstanbul Belediye Başkan Adayı olan Binali Yıldırım’a ilişkin;
1. Tükiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olmadığı halde Çankaya Köşkü’nde oturmaya devam etme gerekçesi nedir?

2- Binali Yıldırım Bey, görevi sırasında devletin kendine tahsis etmiş olduğu ancak görevinin sona ermesi nedeniyle halen oturmaya devam ettiği Çankaya Köşkü’nü ne zaman boşaltacaktır?
3- Çankaya Köşkü’nde Binali Yıldırım Bey’in emrinde çalışan TBMM personeli var mıdır? Şayet varsa sayısı kaçtır?4- TBMM’ye bağlı personellerin Meclis Başkanı olmayan bir kişiye hizmet vermesi etik ve doğru mudur?
4-Çankaya Köşkü’nde çalışan TBMM personelleri Meclis bünyesindeki görevlerine ne zaman “


Kaynak: Yeniçağ

Yıldırım Çankaya Köşkü'nden GİTMİYOR?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Duramıyorlar: 'CEP TELEFONLARINA MESAJ'