Esad'ın, İdlib'e yönelik saldırıları devam ederken Türkiye'ye sınırına dayanan Suriyeli sığınmacıların sayısının 1 milyonu aştığı belirtiliyor. Öte yandan Kızılay'ın İdlib mesajı ise 'Fatura vatandaşa kesildi' yorumlarına neden oldu.

‘BİR MİLYON SIĞINMACI SINIRDA’

Esad güçlerinin Suriye'nin kuzeyindeki İdlib'e yönelik saldırıları devam ediyor.Saldırların akabinde bölgeyi terk ederek Türkiye sınırına dayanan Suriyelilerin sayısının ise 1 milyonu aştığı belirtiliyor. Ajanslara yansıyan son bilgilere göre son 24 saat içinde 20 bini aşkın kişi daha sınırlarımıza doğru ilerliyor. İktidarın uyguladığı yanlış politikalar bölgedeki çözümü içinden çıkılmaz duruma getirirken, 6 milyona yakın kayıtlı kayıtsız sığınmacıyı da ülkemize getirdi.

‘HİLAL YAZ 2868’E GÖNDER,10 TL’ Öte yandan Kızılay'ın vatandaşlara attığı bir bağış mesajı ise tartışmalara neden oldu. Son olarak sınırlarımızda toplanan Suriyeliler ve İdlib'deki insanlar için Kızılay tarafından başlatılan yarım kampanyası tartışmaları da beraberinde getirdi. Kızılay tarafından vatandaşa gönderilen mesajda, "İdlib'deki kara bulutları iyiliğin gücüyle ile dağıt" ifadelerini yer aldığı mesajda vatandaşlardan 10 TL bağış talebinde bulunuluyor.

Kızılay'ın bu mesajı ise 'Fatura yine vatandaşa kesiliyor' yorumlarına neden oldu.

Kaynak: Yeniçağ

Fatura Vatandaşa: 'Yaz Gönder,10 TL'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Körfez ISINIYOR!..