Yunan Yazar GÖZLER ÖNÜNDE İPİNİ KOPARDI!..

1973 izlenme2019-04-28 01:35:55
Reklamlar
Boğaziçi Üniversitesi’nde, Boğaziçi İslam Topluluğu tarafından düzenlenen bir programda konuşan Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis, Atatürk’ten “şeytan” olarak bahsetti. Tzortis'in Atatürk'e "şeytanın dostu" iması yaptığında ise öğrencilerin gülüşüp alkışlaması dikkat çekti.

İsim vermeden Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını işaret eden Tzortis, skandal konuşmasında, şu ifadeleri kullandı;

'ŞEYTANIN DOSTU'

“İslam’ı bu ülkeden kaldırmak istediler. Bu, bu kadar basit. Eğer kendi tarihinizi okursanız, bu şahsın ve diğerlerinin bu ülkeden, memleketinizde İslam’ı kaldırmak istediğini anlarsınız. Beni de onun bu memlekette ne kadar çok resmi olduğu ilgilendirmez. Sonuçta dininizi ortadan kaldırmak için bir uğraş verdiler. Örtünmeyi kaldırdılar, ezanı kaldırdılar, Arapça'yı kaldırdılar, İslami eğitimi kaldırdılar. Bu Allah’ın dostu mudur yoksa şeytanın dostu mudur?” dedi.

TİMAŞ'TAN KİTABI ÇIKTI

İngiliz asıllı Yunan yazarın bir kitabı ise, Türkçe'ye tercüme edilerek Timaş Yayınları tarafından basıldı. Mayıs ayında piyasada olacak olan kitabın Timaş Yayınları tarafından Türkçe basımının yapıldığını Tzortis Twitter hesabından duyurmuştu.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan skandal, sosyal medyada gündemin ilk sırasında yer aldı. Sosyal medya kullanıcıları #Ozurdilebogazici etiketiyle attıkları twitlerde, Atatürk hakkında skandal ifadeler kullanan Hamza Andreas Tzortzis'e ile Boğaziçi Üniversitesi'ne tepki gösterdi. Konuyla ilgili birçok siyasi de aynı etiketle twitler atarak, Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan skandala tepki gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dolmabahçe'ye GİDEN YOL!.. Erdoğan'dan APO AÇIKLAMASI!.. e.emniyet müdürü Sabri Uzun TUTUKLANDI!.. YSK: ‘88 BİN 916 SEÇMEN KAYDI DONDURULDU'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BARZANİ APAR TOPAR ANKARA'DA!..