Anasayfa
27 Mayıs 2020 ( 1353 izlenme )

11 Sektör 'Yeni Önlem'

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, normalleşme sürecinde sektörlere yönelik hazırlanan rehberlerin ‘COVID-19 Sağlık Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ başlığı altında toplandığı belirtildi. Daha önce yayımlanan rehberlerde güncellemeler yapılırken, rehberde 11 sektöre yönelik alınması gereken tedbirlerin ise ilk kez yayımlandığı belirtildi.

SOSYAL MESAFE, ANTİSEPTİK
Buna göre; beyaz eşya ve mobilya mağazalarında çalışan ve müşteri dahil 4 metrekareye 1 kişi olacak şekilde içeriye müşteri alınması gerektiği istendi. Kozmetik ve parfümeri mağazalarında, iş yeri girişinde müşteriler tarafından kullanılmak üzere el antiseptiği veya en az yüzde 70'lik alkol içeren kolonya bulundurulması gerektiği bildirildi.

MARKETLERDE SOSYAL MESAFE ANONSU
Akaryakıt istasyonlarında ise maskesiz ve maskeyi uygun şekilde kullanmayan müşterilerin içeri alınmaması, yine market ve süpermarketlerde aralıklı olarak sosyal mesafenin korunması ile ilgili anonsların yapılması gerektiği vurgulandı.

MİSAFİR YOK

Oto yıkamalarda ile oto servis, tamirhaneler ve lastikçilerde, müşteriler ve çalışanlar için el antiseptiği bulundurulması gerektiği kaydedildi. Oto galeri ve oto kiralama işletmeleri, ofis ve büro sisteminde faaliyet gösteren tüm işletmeler, emlakçılar ve gayrimenkul danışmanlık ofisleri ve tesisatçılarda iş yerine misafir alınmaması istendi. Elektronik ve telekomünikasyon mağazalarında müşterilerin sadece teşhir ürünlerini incelemelerine izin verilmesi gerektiği kaydedildi.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FİDAN İDDİASI ANKARA'YI KARIŞTIRDI' Saat 21.00, Tele 1: 'Demokrasi Arenası' Seçimlere AYAR GELİYOR... O Sandık Görevlileri Konuştu: ''CEZASI VAR DEDİLER'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Uğur Dündar'a Sürpriz: 'DİPLOMA'