Anasayfa
17 Kasım 2019 ( 1079 izlenme )

12 Bin Yıllık Gölde 'DEFİNE AVI'

Gümüşhane’deki 12 bin yıllık Dipsiz Göl’ü, Roma lejyonunun definesini aramak için kurutan iki işadamının kimliği ortaya çıktı. Hürriyet’ten Musa Kesler'in ulaştığı bilgilere göre izinleri alıp kazıları yapanlar Fatih Sözen ile Ahmet Canbakkal. İşadamları göldeki kazıyı, resmi heyet huzurunda yaptı.

İSİM BENZERLİĞİ

Biri inşaat, diğeri hafriyat sektöründe çalışan işadamları Trabzon'da faaliyet gösteriyor. Dosyadaki kayıtlardan numarasına ulaşılan Fatih Sözen, kendisinin Alanya’da inşaat işleri yaptığını söyleyerek “Ben o iş adamı değilim. Sadece isim benzerliği” iddiasında bulundu.

RESMİ HEYET HUZURUNDA DEFİNE ARADILAR

Kazı yapılırken ilgili kanun gereği kazıya üç kişiden oluşan resmi bir heyetin de eşlik ettiği ortaya çıktı. Resmi heyet önünde yapılan kazı sonucunda herhangi bir 'define' bulunamadığı kayda geçirildi. Gümüşhane Valisi Kâmuran Taşbilek, bakanlığın başlattığı soruşturmanın devam ettiğini, Gümüşhane Üniversitesi’nden uzmanların da gölü ve çevresini incelemeye aldıklarını söyledi. Taşbilek, valilik ekiplerinin üniversiteden uzmanlarla birlikte gölü rehabilite etmek için yoğun bir çalışma yürüttüklerini de söyledi.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Usta açıkladı.. Kuzu doğruladı... 'EKONOMİDE RESESYON' Macron delikanlı çıktı!.. 'ASGARİ ÜCRETE ZAM' Erdoğan: 'MİLLİYETÇİLİĞİ ORTADAN KALDIRDIK' Gezen 'Damdan Düşene Sor'