Anasayfa
10 Mayıs 2019 ( 18121 izlenme )

7 MKYK ÜYESİ İSTİFA ETTİ!..

Büyük Birlik Partisi’nde kongre talepleri karşılık bulmayan 7 MKYK üyesi görevlerinden istifa etti. Partinin ‘ilke, ölçü ve siyasi hedefleri doğrultusunda yönetilemediğini’ belirten MYK üyeleri, parti bütünlüğünün daha fazla zarar görmemesi için istifa ettiklerini bildirdiler.

Partinin en üst karar organı MKYK üyesi olan Murat Sancak, Mehmet Efe, Haşim Yanar, Ali Saraçoğlu, Ali Aydoğmuş, Mustafa Kara ve Tuncay Özfidan, görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. İstifa eden isimler, Genel Başkan Mustafa Destici'nin kongreye giderek yönetimi yenilemesini istemişti. Girişimlerinden olumlu cevap alamayan bu isimler istifa gerekçelerini söyle açıkladılar:

'TALEPTE BULUNDUK FİTNE DEDİLER'

“Dile getirdiğimiz kongre talebimiz bir fitne girişimi olarak yansıtılarak meşruiyet alanının dışına itilmek istenmiştir. Ölçü, ilke ve siyasi hedefleri doğrultusunda yönetilemeyen partimizdeki kurulların, meşveret eksenli yapılar olmaktan çıkarılıp, sadakat eksenli yapılara dönüştürülmeye çalışılması rahatsızlık verici boyutlara ulaşmıştır. 

Kendi kurulları içindeki farklılıklara bile tahammül edebilecek olgunlukta işletilemez hale gelen partimizin, kurumsal işleyişi bloke olmuş, sorumluluğu üstlenilemez nitelikli hukuksuz uygulamalara dönüşmüştür. Böylelikle hareketin kuruluş umdelerine mütenasip siyaset yapma şartları ortadan kalkmıştır."

ŞİDDETİ ÇAĞRIŞTIRAN AŞAĞILAMA

"Parti meclislerindeki eleştiri, telkin ve tavsiyelerimizin, şiddeti çağrıştıran aşağılamalarla mukabele gördüğü ve şartlarının belirlenmesinde etkin olamadığımız nokta da, yanlış, dayatmacı siyasi tercihlerin ve kamuoyu nezdinde husule gelen güven ve itibar kaybının bir parçası olamayacağımızı ifade etmek isteriz. 

Bundan böyle de rozetini taşımaktan şeref duyacağımız, MKYK üyeliğinden, sürdürülebilir olmaktan çok uzaklaşan parti içi ilişkilerin, daha vahim boyutlara ulaşmaması, parti bütünlüğümüzün ve kardeşliğimizin zarar görmemesi adına istifa ettiğimizi arz ederiz.” diyerek yönetime tepki gösterdiler.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kartlar açıldı: 'ÇIK CANLI YAYINDA KARŞIMA' Perde Açılıyor: 'TALİMATLA GİTMİŞLER' Soylu Çarığı giydi... Vatandaştan Dört Köşe Tepki!.. Büyükler tamam: 'Çocuklarımız için Ne Yapmalı'