72 Saat Oldu 'AKP Tık'

19698 izlenme 16 Ocak 2022
Reklamlar
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın grup konuşmasında eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve terör örgütü PKK örgüt başı Abdullah Öcalan'la ilgili kullandığı ifadeler dikkat çekti.

ERDOĞAN ‘DEMİRTAŞ EN BÜYÜK HESABI İMRALI'DAKİNE VERECEK’
Erdoğan'ın konuşmasında, tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı hedef alırken kullandığı ifadeler dikkat çekti. "PKK’nın güdümündeki parti ne yapacağını, ne söyleyeceğini, nasıl davranacağını belirlemek için milletvekillerinin dağdaki eli silahlı sevgililerinden gelecek icazeti bekliyor. Bunların göğsündeki şeref madalyası dağa kaçırdığı yavrular, bunlardaki vicdan bu" diyen Erdoğan, terör örgütü PKK lideri Öcalan'la Demirtaş arasında "hesaplaşma" olduğunu iddia etti.

‘İMRALI BEKLİYOR, HESAPLAŞMA YAPILACAK’
Erdoğan, "Edirne'deki, en büyük hesabı İmralı'dakine verecek. Zannediliyor ki her yer şu anda toz pembe. Değil. Onların da kendi içlerinde ayrı bir hesaplaşmaları var. Ve bu hesaplaşmayı da yapacaklar" dedi.

‘PKK UZANTISI PARLEMENTODA’

Grup toplantısında HDP'li milletvekili Semra Güzel'in 2017'de öldürülen PKK'lı terörist Volkan Bora ile çekilmiş fotoğrafını gösteren Erdoğan, "İşte ortaklarınızdan bir tanesi, soyadı neyse, malum terör örgütlerinden birisiyle tutuşuyor ve resimler yayınlanıyor. Günlerdir bu resimleri hep izledik, izlediniz. Ne yazık ki PKK'nın bir uzantısı olarak bu kadın parlamentoda" şeklinde konuştu.

Kaynak. Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KARAMOLLAOĞLU'NDAN ÇARPICI AÇIKLAMA! Özdağ Duramıyor 'Kulvar Değişti' AKP Vekil 'Tweet Ağır Düştü' Çavuşoğlu 'Hayırlı İşler'