Anasayfa
( 162 izlenme )

801 Milyon Dolar 'ANKAPARK Neler Oluyor'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yapım maliyetini 801 milyon dolar olarak açıkladığı Ankapark’ın; Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) devir için açtığı davayı kazanmasına rağmen kiracının tahliyesi için verilen tedbir kararı yine kaldırılmadı.

‘TAHLİYE YAPILAMIYOR’
Büyükşehir Belediyesi’nin sözleşmeyi feshetme kararına karşı işletmeci tarafından açılan dava mahkeme tarafından reddedilmiş, ancak Ankapark’ın tahliyesi konusundaki tedbir kararı kaldırılmamıştı. İşletmecinin Ankapark’tan tahliyesinin ele alındığı duruşma dün Ankara 6. Sulh Hukuk Mahkemesinde yapıldı. Mahkeme duruşmayı 28 Şubat 2022’ye erteledi.

‘ANKAPARK’IN İÇİ BOŞALTILIYOR, ZARAR BÜYÜK’

ABB yöneticileri, “Ankapark’ın ABB’nin davayı kazanmasına rağmen teslim edilmesini engelleyen tedbir kararının kaldırılmaması, alanın tamamen sahipsiz kalmasına, kablo hırsızlığı ile diğer hırsızlık vakalarının artmasına ve zararın her geçen gün milyonlarca lira artmasına sebep oluyor” uyarısında bulundu.

801 MİLYON DOLAR HARCADILAR
AOÇ arazisi üzerine inşa edilen Ankapark, Melih Gökçek döneminde yapılmıştı. Başkan Mansur Yavaş, göreve geldikten sonra yaptığı incelemelerin ardından Ankapark maliyetinin 801 milyon doları bulduğunu açıklamıştı.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Barzani 'Mehdiyim' dedi... BAKIN BAŞINA NE GELDİ! Dakka Bir 'Yasak' AKP MHP HDP... 'KRİTİK ÖNERGE DÜŞÜRÜLDÜ!.. Ekmek Aslanın Ağzında: 'YÜZDE 40'