AFP, Suriye'de bir saldırı meydana geldiğini duyurdu. Haberde terör örgütü YPG ve ABD'nin ortak devriyesine düzenlenen saldırıda 5 kişinin öldüğü açıklandı. İntihar saldırısında 1 ABD askerinin de yaralandığı belirtildi. Henüz saldırıyı üstlenen çıkmadı.

İç savaşın ve çatışmanın 8 yılı aşkın bir süredir devam ettiği Suriye’de tansiyon yüksek… ABD Başkanı Donald Trump’ın 2000 askerini ülkeden çekeceğini açıklamasının ardından bugün Suriye’nin Haseke kentinde bir intihar saldırısı gerçekleşti.

ORTAK DEVRİYEYE BOMBALI SALDIRI

Haseke kentinde ABD ile terör örgütü YPG’nin ortak devriyesi sırasında bombalı araçla gerçekleşen saldırıda 5 kişinin öldüğü açıklandı. AFP’nin “son dakika gelişmesi” şeklinde abonelerine servis ettiği gelişmede 1 ABD askerinin de yaralandığı belirtildi. Anadolu ajansı, kontrol noktasındaki patlamada 1 ABD askerinin ağır yaralı olduğunu aktardı. Ajansın yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre Şeddadi’de YPG/PKK’nın kontrol noktası olarak kullandığı bir alanda bombalı araç infilak etti. ABD askeri konvoyunun geçişi sırasında meydana gelen patlamada, YPG/PKK’lı teröristlerden 5’inin öldüğü belirtildi.

TRUMP 'EVE DÖNMEK İSTİYORUZ' DEMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump da, son açıklamasında Suriye'de çok az sayıda IŞİD mensubu kaldığını belirterek, "Rusya, İran, Suriye, Irak ve diğer ülkeler için IŞİD'lileri öldürüyoruz. Artık bir noktada kendi insanımızı eve getirmek istiyoruz" ifadesini kullanmıştı.

Geçen çarşamba, Menbiç’te ABD askerlerine yönelik bombalı saldırıda da 4 ABD askeri hayatını kaybetmişti. Saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlenmişti.

Kaynak: Sözcü/Sputnik

ABD ortak devriyesini VURDULAR!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Demirtaş: 'AKP'NİN DESTEĞİYLE GİTTİK'