Açık Açık Tane Tane 'Geliyorlar' dedi..

5031 izlenme 31 Ekim 2021
Reklamlar
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Suriyeli ve Türk öğrenci istatistikleri, ‘bu sığınmacılar yarın vatandaş olup yerel yönetimlerin başına geçerse neler olur’ sorularını akıllara getirdi.

OKULLARDA SIĞINMACILARIN SAYISI TÜRKLER’DEN FAZLA
Yeniçağ Gazetesi  Hatay Reyhanlı Temsilcisi Halit İri, Reyhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bir dilekçe verdi. Dilekçedeki talep ise; ilçedeki okullarda okuyan tüm öğrencilerin ayrı ayrı istatistikleriydi. İlçe Milli Eğitim'den ise yazılı geri dönüş yapıldı. 

Suriyeliler'in, Türkler'e göre doğum oranının ve hızının fazla olduğu ise bu listeye göre bir gerçek. Türkler'in doğum oranı Sonuçlanan isteğe göre, 1.7 iken, Suriyeliler'in doğum oranı ise 5.7. Sadece Reyhanlı'da 45 bin 182 öğrenci var. Bu öğrencilerin 18.4'ü ise Suriyeli.

VATANDAŞ OLUP YEREL YÖNETİMİN BAŞINA GEÇERLERSE NELER OLUR
Bu sonuçlar akıllara, ‘bu sığınmacılar yarın vatandaş olup yerel yönetimlerin başına geçerse neler olur’ sorularını akıllara getirdi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vazgeç 'Bay Kemal' N'Oluyor 'Soru Sipariş Yanıt Kağıt' 'Kılıçdaroğlu' dedi 'Erdoğan' dedi... 'Vatandaş Şaştı' Tepki: 'Yanlış Yapıyorsun Sayın Erdoğan'