Açıklama Geldi 'Birinci Tuş'

24905 izlenme 22 Mayıs 2022
Reklamlar
Fox TV Ana Haber bülteni sunucusu Selçuk Tepeli'nin kovulduğu iddiaları sosyal medyanın gündemine oturdu. Kanal, iddiaları yalanladı.

KOVMA YOK
FOX Haber'in üst düzey yöneticileri, AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci'nin çiftçilerin tarlalarını ekemediği söyleyen FOX Ana Haber sunucusu Selçuk Tepeli'nin sinirlenerek önündeki bardağa vurması sonrası "kanaldan kovulduğu" iddiasını kesin bir dille yalanladı.

MÜCAHİT BİRİNCİ RTÜK’E HEDEF GÖSTERDİ
Tepeli'nin çıkışı Twitter'da gündem olurken, AKP'li Mücahit Birinci RTÜK'e çağrı yaptı. Twitter'dan paylaşım yapan AKP'li Birinci, "İzleyiciye bardak fırlatıp, edep dışı hareket yapan insansının bu fiili nedeniyle, RTÜK'ün, Fox TV kanalına, kapatma dahil, tüm tedbirleri en kararlı haliyle uygulamasını vatandaş olarak bekleriz" ifadesini kullandı.

‘KOVMAK YETMEZ KANALA EN AĞIR CEZA

Birinci, bir süre sonra yaptığı paylaşımda ise Tepeli'nin FOX TV'den kovulduğunu öne sürerek "Yetmez... En ağır müeyyide bu kanala uygulanmalıdır" dedi.

FOX TV ‘KOVMA YOK GÖREVE DEVAM’
FOX Haber'in üst düzey yöneticileri Birinci'nin iddialarını kesin bir şekilde yalanlarken, Tepeli'nin görevine devam ettiğini belirtti.

NE OLMUŞTU
İstanbul Silivri Danamandıra’da yaşayan köylüler 144 yıllık ekip biçtikleri arazileri kaybetme tehlikesi yaşıyor.
Hazine arazili köyde 144 yıldır çiftçilik yapan vatandaşların tapusu bulunmuyor. Tapu kararının çıkmasının ardından başvuruda bulunup almak isteyen vatandaşlardan dönüm başı için 55 bin liralık bedel istendi. Köylülerin yarısının tapu başvurusu ise 10 yıl içinde 1 kez ekmediği gerekçesiyle reddedildi.

144 YILDIR EKİP BİÇTİKLERİ ARAZİLERİNİN TAPUSUNU ALAMADILAR

Çiftçiler tapular için istenilen yüksek bedeller sebebiyle 144 yıldır ekip biçtikleri arazileri kaybedecekleri için endişeli. Köylüler arazilerin kendilerinden alınarak emlak mafyalarına verileceğini ve imara açılacağını iddia ediyorlar. Haberin görüntülerinin ekrana verilmesinin ardından Silivri’de doğan Fox Ana Haber Spikeri Selçuk Tepeli, “Bu ülkede çiftçilik yapanların yarısı işi bıraktı” diye söze girdi ancak devamını getiremedi.

TEPELİ'YE DESTEK
Hemşehrilerinin durumuna çok sinirlen Tepeli rejiye “geç abi geç bu haberi” şeklinde seslendi. Tepeli’nin masada bulunan bardağa eli çarptı. Bardaktan dökülen sular ise kamerada damlacıklar bıraktı. Tepeli, elindeki kâğıdı fırlattı ve daha sonra önündeki bardağa vurdu. Tepeli’nin bu hareketine sosyal medyadan destek yağdı.

Kaynak: Yeniçağ/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Siirt Vaka ''Akıl Durdu' Tepki Büyük 'Okulumu Yıktılar' Çoluk Çocuk Devlet Millet 'Herkes Var O Yok' Fransa ''Yayılıyor'