Anasayfa
14 Ocak 2020 ( 997 izlenme )

Adalet: 'Tek Kişilik Yürüyüş'

Askeri okul öğrencisi oğlunun haksız yere darbeye teşebbüsle suçlandığına inanan anne Melek Çetinkaya, Ankara’dan adalet yürüyüşü başlatıyor. Hedefi, oğlunun tutuklu kaldığı Silivri Cezaevi.

‘ADALET İSTİYORUM’

Bu sözler Hava Harp Okulu öğrencisiyken, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin hemen ardından tutuklanan ve müebbet hapis cezası alan Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya“Her türlü soruşturmadan temiz çıktı ama yine de oğlum darbeye teşebbüs suçundan tutuklandı. Üç buçuk yıldır otobüsle gidip geldiğim Silivri’ye şimdi yürüyerek gideceğim. Adalet istiyorum.” dedi.

SÜREKLİ GÖZALTI

“Çocuklarımız değil, darbenin siyasi ayağı yargılansın” derken sürekli gözaltına alınıp serbest bırakılan anne Çetinkaya, oğlunu görmek için üç buçuk yıldır Ankara’dan gidip geldiği Silivri yollarında adalet arayışının destek bulması, daha çok ses getirmesi için aklında bir fikir daha geliştirdi. Çetinkaya, gözaltına alınıp, tutuklanma ihtimalini de dikkate alarak 19 Ocak'ta Ankara’dan Silivri’ye yürüme kararı aldı.

‘7 KİŞİLİK KOĞUŞTA 45 KİŞİ’

Anne Çetinkaya bu kararın ayrıntılarını, oğlu Furkan’ı Silivri’ye görmeye her gidişinde yaşadıklarını DW Türkçe’ye anlattı. “7 kişilik koğuşta 45 kişi kalıyorlar. Koğuşa 28 kişilik yemek veriliyor. Darbeye teşebbüsle suçlandıkları yetmedi, çocuklarımıza hapiste böyle mi davranacaklar?” diye soran anne Çetinkaya, oğlunun hakkını aramaktan vazgeçmeyeceğine dikkat çekiyor.

Kaynak: DW Türkçe

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AHaber'e Tepki: 'SİZ NASIL BİR ŞEYSİNİZ' 'Bay Kemal' dedi.. Yanıt Jet 'Hayrola' Cumhurbaşkanlığı 'Müjde Açıklaması' 'Akşener'in Danışmanına Saldırı'