Ağrı 'Vatandaş Konuştu Sayan Duman'

21099 izlenme 31 Temmuz 2022
Reklamlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ağrı'da su sıkıntısı çektiklerini belirten Yüzüncü Yıl Mahallesini ziyaret ederek mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi.

‘MAHALLEYE SU VERMİYORLAR’
20 yıldır bu mahallede su olmadığını söyleyen bir vatandaş, “Mahalleye su vermiyorlar. Yollar berbat. Bir kere olsun bu mahalleye adım atmadılar. Bu mahalle de onlara oy vermediği için bu mahalleye gelmiyorlar” dedi.

‘ÇOCUKLARIMI BESLEYEMİYORUM, SÜT ALAMIYORUM’
İçecek suyu bile bulamadığını söyleyen bir kadın ise “Ben haftalardır çocuklarıma banyo yaptıramadım. İçecek suyu bulamıyoruz. Servislerimiz deseniz yok. Buradan köprü başına yaya gidiyoruz, yaya geliyoruz. Gerçekten çok mağduruz. Ekonomik kriz yüzünden ineklerime yem alamıyorum. Çocuklarımı besleyemiyorum. Süt alamıyorum.” diyerek isyan etti.

‘KEŞKE ELLERİMİZ KIRILSAYDI AK PARTİ'YE OY VERMESEYDİM’
AKP’ye oy verdiği için pişman olduğunu söyleyen bir vatandaş ise, “Ben kendi şahsıma keşke ellerimiz kırılsaydı Ak Parti'ye oy vermeseydim. Bundan sonra da vermiyoruz. Biz muhtarımızı seçtik. Şu an belediye bizim muhtarımızı tanımıyor. Ben sabah kalktım elimi yıkayacağım su bulamadım. Biz muhtarımızı nasıl tanıdıysak onlar da tanısın.” dedi.

‘BAŞKANI SİZ SEÇTİNİZ’
Kılıçdaroğlu ise, “Belediye başkanını seçen Ağrı'lılardır. Muhtarı seçen de Ağrı'lılardır. Muhtarı da tanıyacaklar. Muhtarın iradesi vardır. Milletin iradesidir o. Sizin sesinizdir o.” cevabını verdi.
Başka bir vatandaş ise AKP’li belediye başkanının kimsenin sorununu dinlemediğinden şikayet ederek şöyle konuştu:

‘KEŞKE DİLİMİZ LAL OLUR, GÖZLERİMİZ KÖR OLUR, ELLERİMİZ KIRILAYDI DA O OYLARI ONLARA VERMESEYDİK’
* “Bunu herkes görsün diye söylüyorum. Eğer siz batıdan buraya gelip, bizi ev ev ziyaret edip bizim sorunlarımızı dinliyorsanız. Burada Ak Parti Belediye Başkanı hiç kimsenin evine gelip de, tek bir kişinin sorununu dinlemedi. Bir muhtarımız var. Su olmadığı için itfaiyeyi kendisi getiriyor. Geçen milletvekili ağabeyimiz geldi kapımıza, dedi ki, ‘itfaiyeyi arayacağız size su göndereceğiz.' Diyorlar ki, ‘Belediye Başkanı Savcı Sayan'ı aramazsan göndermiyoruz' Yani biz halk olarak onları seçtik. Keşke dilimiz lal olur, gözlerimiz kör olur, ellerimiz kırılaydı da o oyları onlara vermeseydik.”

‘SÖZ VERİYORUM BEN SİZE SUYU GETİRECEĞİM’

Kılıçdaroğlu ise suyu getireceklerini söyleyerek şöyle konuştu: “Suyun olmadığı yerde hayat olmaz. Ben şimdi sayın valiyle konuşacağım. Suyun neden kesildiğini soracağım. Eğer, ‘imkanımız yok. Biz buraya su getiremiyoruz' diyorlarsa söz veriyorum ben size suyu getireceğim.”

KILIÇDAROĞLU’NDAN AĞRI TEŞEKKÜRÜ
Kılıçdaroğlu, yoğun ilgiyle karşılaştığı Ağrı halkına teşekkür etti. Kılıçdaroğlu Ankara’ya döner dönmez paylaştığı mesajında “Ağrı'da gerçekleştirmeyi planladığımız esnaf ziyaretini, gösterdikleri yoğun ilgiyle adeta mitinge dönüştüren Ağrılı hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum” dedi. Kılıçdaroğlu’nun Ağrı mesajı kısa sürede çok sayıda beğeni, yorum ve paylaşım aldı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YERLİ SOĞANA HÜCUM!.. Ekonomide Türkiye'yi NE BEKLİYOR? Hakimin Açıklaması ANKARA'YA DÜŞTÜ!.. 'Para Su Gibi Akmış'