MHP eski Milletvekili Sinan Oğan, yandaş A Haber'in Gümüşhane'nin merkeze bağlı Dumanlı köyü sınırlarındaki Taşköprü Yaylası'nda yasal izinle yapılan define kazısı çalışmasında önce kazılıp sonra toprak doldurulacak yok edilen, 12 bin yıllık 'Dipsiz Göl'le ilgili haberine tepki gösterdi.

Sinan Oğan'ın A Haber'in Dipsiz Göl'e röportaj çarpıtması haberini yerden yere vurduğu açıklaması şöyle:

‘SİZ NASIL BİR ŞEYSİNİZ’
"İnanamıyorum! Kanallar arasında geçiş yaparken biraz önce @Ahaberde bir haber röpörtaja rastladım.Vatandaşları konuşturup boğulmalar oluyor o sebeple Dipsiz Göl kurutulmalı ve üzeri kapatılmalıdır dedirtmişler... Siz nasıl bir şeysiniz?"

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN TEPKİ
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Valiliğin Dipsiz Göl'ün boşaltılarak define aranmasına izin vermesine çok sert tepkide bulundu.

VALİLİK İZİN VERMİŞ
Gümüşhane’nin Dumanlı köyüne bağlı, Buzul Çağı'ndan kalma doğa harikası 12 bin yıllık Dipsiz Göl, 'Define aramak' maksadıyla iki iş adamı tarafından kurutulmuştu. Bu işlemin Valilik'ten alınan özel izinle yapıldığı ortaya çıkarken, olay sosyal medyada da geniş yankı buldu. İYİ Parti Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ'dan da konuya ilişkin çok sert bir tepki geldi.

BU VALİ HALA GÖREVDE
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özdağ, gazeteci Melih Aşık'ın "Dipsiz Gölde define aramak isteyen iki kişiye valilikçe izin verilmiş. 12 bin yıllık gölün suyu boşaltılmış. Define mefine yok. Sonra toprakla doldurulmuş. İzin veren vali şimdi rehabilitasyondan söz ediyor. Yani o vali hala görevde..." şeklindeki sözlerini alıntılayarak, şu ifadeleri kullandı:

‘BU ZİHNİYET REHABİLİTE EDİLMELİ’
"Rehabilite edilmesi gereken boşaltılan göl değil gölün boşaltılmasına izin veren valinin temsil ettiği doğa düşmanı zihniyet. Doğaya tecavüzün bir başka örneğini yaşıyoruz"

Kaynak: Ajanslar

AHaber'e Tepki: 'SİZ NASIL BİR ŞEYSİNİZ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
A HABER: 'TRUMP GELİYOR'