Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 8 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. MSB’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

'İNLERİNE GİRECEĞİZ'
* Teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam ediyoruz.
* Keşif ve gözetleme vasıtalarımızın Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit ettiği 8 PKK’lı terörist, Hava Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi.
* Operasyonlarımız azimli ve kararlı şekilde devam edecek.”

ERDOĞAN ‘HAREKAT SİNYALİ’ VERMİŞTİ
AKP Trabzon kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir süredir önemli mesafe aldığımız harekatlarımızı önümüzdeki dönemde tehditlerin hâlâ yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:
‘ÖRGÜT VE UZANTILARI’
* Birkaç gündür yüreğimiz şehitlerimizin acısı ile buruk. Son olarak silahsız insanları acımasızca infaz edecek kadar alçalan bir terör örgütü ile mücadele ediyoruz. Bu son hadise Türkiye’nin PKK ile mücadele için yürüttüğü harekatların milli güvenliğimizin, vatandaşlarımızın huzuru açısından ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ispatladı. PKK terörüne karşı içeride ve dışarıda samimiyetsiz duruş sergileyen, örgüt ve uzantıları ile işbirliği halinde olan herkesin gerçek yüzünü de tekrar gösterdi.”

‘HAREKAT GENİŞLEYECEK’
* 15 Temmuz hadisesi oldu sesiniz çıkmadı şimdi bu hadise yine sesiniz çıkmıyor. Yaşadığımız acılar millet olarak bizi birbirimize daha da yakınlaştırıyor. Bağlarımızı sıkılaştırıyor. Gara hadisesi milletimizi ve devletimizi korumak için sınırlarımızın içerisinde güvenli bir alan oluşturma hedefimizi pekiştirdi. Gara sıkıntılı bir bölgeydi. Gara düştü Allah’ın izniyle iş bitti. Bir süredir önemli mesafe aldığımız harekatlarımızı tehditlerin hâlâ yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Akar 'Harekat İKİ'