Anasayfa
2019-09-10 01:34:27 ( 2234 izlenme )

Akıllar Karıştı: '50 BİN TIR'

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Dostum başkan Trump ile samimi ve güçlü bir diyaloğumuz var" şeklindeki açıklamasının ardından "Ama şu anda 50 bine varan TIR ile buradaki terörist gruplara araç gereç mühimmat gönderilmesi bizleri ciddi şekilde rahatsız etmektedir" dedi. Türkiye'nin, Suriye kaynaklı yeni bir göç dalgasını göğüslemesinin mümkün olmayacağını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

’50 BİN TIR ARAÇ GEREÇ MÜHİMMAT’

, "Dostum Başkan Trump ile samimi ve güçlü bir diyaloğumuz var. Gerek bölgesel konularda gerekse iki ülkeyi ilgilendiren meselelerde sürekli temas halindeyiz. Amerika'dan beklentimiz müttefikliğimize yakışır şekilde terörle mücadelemizde ve sığınmacıların huzurla evlerine dönebilecekleri güvenli bölgeler oluşturma çabamızda yanımızda olmalarıdır. Ama şu anda 50 bine varan tırla, buradaki terörist gruplara araç gereç, mühimmat gönderilmesi bizleri ciddi manada rahatsız etmektedir. Bunlar kime karşı kullanılıyor? Türkiye'ye karşı. Bunu kabullenmemiz de stratejik ortak olarak mümkün değildir."

‘ÖRGÜT BAŞI PENSİLVANYA’DA’

"Aynı şekilde 15 Temmuz gecesi Türk demokrasisine saldıran FETÖ terör örgütü ile mücadelede yakın iş birliği bekliyoruz. Bu terör örgütünün başı şu anda Pensilvanya'da, 400 dönümlük bir arazi içinde bütün ekibiyle birlikte yaşıyor. Oradan da dünyanın 160 ülkesini idare ediyor, yönlendiriyor. Bunları defaatle anlattık hala anlatıyoruz. Tüm bu konularda sizlerin ülkemize desteği bizim için çok önemlidir"dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Şeyh Said isyanından kaçanlar BAKIN NE YAPMIŞ' 460 BİN KİŞİYE BEDELLİ ASKERLİK YOLU AÇILIYOR... 'IRAK VE SURİYE'NİN PERDE ARKASINDA KİM VAR' 'EMNİYETE ZORUNLU AİDAT GELİYOR'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İddia ağır!.. 'ŞEYH SAHTE, ZİHNİYET SAPIK ÇIKTI'