Anasayfa
09 Haziran 2022 ( 5193 izlenme )

AKP 'Aday ve Tarih Açıklandı'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İzmir İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

‘BEN ADAYIM’
Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin önümüzdeki yıl Haziran ayında yapılacağını söyleyen Erdoğan, “Cumhur İttifakı’nın adayı benim” dedi.

‘SEÇİM 2023 HAZİRAN’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulunan Erdoğan, “Kılıçdaroğlu, şimdi de cumhurbaşkanlığı peşinde koşuyor. Bunu delikanlıca yapmak yerine, dolambaçlı yollarla gerçekleştirmeye çalışıyor. Ha bire ‘Seçim tarihi belli olsun’ diyorsun. İşte söylüyorum, seçim önümüzdeki yıl haziran ayının ortasında yapılacak. Adaylığını ya da adayını açıkla” diye konuştu.
Erdoğan şunları söyledi:

‘VAR MI CESARETİN’

“Sayın Bahçeli defalarca ismimi açıkladı. Daha ne arıyorsun? 2023 seçimlerinde aday olmak için de can atıyorsun. Gel kendine ve partine daha fazla eziyet etme Bay Kemal. Cesaretin varsa, yüreğin yetiyorsa bugünden tezi yok ya adaylığını açıkla, ya da adayını açıkla. Siyaset yürek ve samimiyet işidir. Bu soruma cevap vermezsen hem yüreksiz, hem samimiyetsiz demektir.”

‘KORKUYORSAN SÖYLE’

“Ürktüğün, korktuğun bir durum varsa onu da çık açıkça söyle. Diyet borcundan dolayı birileri seni tehdit ediyorsa bu ülkenin polisi, hakimi gereğini yapacaktır. Mezbehinden ötürü dolayı birileri sana aba altından sopa gösteriyorsa onun da çaresi var. Her mağdurun yanında olduğumuz gibi senin de yanında oluruz. Kimsenin ötekileştirilmesine izin vermeyiz. Senin de yanında dimdik dururuz Bay Kemal.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şahin Konuştu.. Hatipoğlu Bodoslama! 'İstersen Dava Aç' dedi.. 'İş Kötü' Fezlekeler hazır... Dokunulmazlık Dosyaları Meclis'te!.. Bahçeli Duramıyor 'Silivri Gözdağı'