CHP ve İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin dün katıldığı televizyon programında yaptığı 'zillet ittifakı' açıklamasına tepki gösterdi.

‘İNSANLARIMIZI AŞAĞILIYOR BUNLAR’

Mansur Yavaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bir yandan adaylık sürecinde polemik yapmayacağını iddia ederken, Daha ilk Tv programında "Zillet ittifakı" diyerek, insanları aşağılayarak, kamplaşmadan siyasi medet umanlar; Ankara halkı ile beraber "Milletimizin Büyük Kucaklaşmasını" engellemenize asla izin vermeyeceğiz.." dedi.

ÖZHASEKİ’DEN CHP'YE İLGİNÇ GÖNDERME

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, CHP’ni,n yerel seçimde şehir pazarlığı yaptığını ileri sürmüş ve şöyle demişti:

‘CHP ŞEHİR PAZARLIĞI YAPIYOR, BU SAYGISIZLIK’

"Türkiye'yi bekleyen büyük sorunlar var. 30-40 yıl boyunca kendini saklamış FETÖ örgütünün ağır yarası var. 50-50 yıldan bu yana ülkeyi bölmeye çalışan bir örgüt var. Böyle bir beka meselesi içerisinde Türkiye'de bizim ittifakımızın bozulmasını kimse beklemesin. Farklı şeyler düşünebiliriz, ayrıştığımız yerler olabilir. Yerel ittifak meselesi çok kolay bir iş değil. Yerelle ilgili yazılı bir altyapı yok. Akıl yürüterek ortak kararlar alıp gitmemiz gerekiyor. CHP'nin yaptığı şehirler pazarlığı. Bu seçmene saygısızlık. Siz sanıyor musunuz insanlar gidip, oy verecekler."

‘BİZ KENDİMİZİ FETÖ’DEN ARINDIRDIK, FOTOĞRAF ÇAY… ÖNEMLİ DEĞİL’

“FETÖ'cülük konusunda kendisini murakabe edip arınma içine giren tek parti biziz. Sayın Cumhurbaşkanımız 17-25 Aralık sürecinde 'Bunlara hak veren arkadaşlarımız varsa gitsin' dendi. Hani 'merhaba' demiş, bir yerde çay içmiş, el sıkışmış, fotoğraf çekilmiş, bunlar bir şey değil. Ancak onların bankasına para yatırmak, destek manasında. Özellikle 15 Temmuz'da devam eden varsa, onlar zaten bizden uzaklaştı. Bizim birinci şartımız FETÖ'cü olmamaktır..." dedi.

Kaynak: T24/gerçekgündem

Özhaseki çuvalladı!.. YILDIRIM TEPKİ!..