Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ardından AKP'den istifalar peş peşe gelmeye devam ediyor. Eski milletvekilleri ve il başkanlarının da olduğu liste uzamaya devam ediyor.

Davutoğlu ve arkadaşlarının istifalarını açıklamasının ardından birçok AKPli de partiden istifa etti. İstifa edenler arasında eski milletvekilleri, eski il başkanları ile AKP teşkilat mensupları bulunuyor.

İSTİFALAR SÜRÜYOR


25 ve 26. Dönem milletvekilleri Kani Torun ve Ali Sarıkaya, 26. Dönem Konya Milletvekili Ömer Ünal, 24. Dönem milletvekili Feramuz Üstün, eski Somali Büyükelçisi ve eski Bursa milletvekili Kani Torun, Eski Borsa İstanbul Başkanı ve AKP İzmir Milletvekili İbrahim Turhan ile AKP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı yapan Dalyan Kardaş da partiden istifa ettiklerini açıkladı.

TEŞKİLAT YÖNETİCİLERİ İSTİFA EDİYOR

Eski Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, eski Erzincan Milletvekili Talha Erol Durmaz, eski Tokat Milletvekili Coşkun Çakır da istifa edenler arasında. Birçok AKP üyesi istifalarını sosyal medyadan duyurdu. 2016-2017 arası Adıyaman İl Başkanlığı yapan Abdurrahman Dimez ile aynı görevde bulunan Seyfettin Bilen, eski Batman İl Başkanı Diyaettin Uçar, eski Ağrı İl Başkanı Cesim Gökce, eski AKP Kadın Kollanı MKY Üyesi Aynur Algül, AKP Şanlıurfa kurucularından Abdullah Yeşil, eski Muş İl Başkanı Namık Ergün, eski Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, eski Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Ümraniye eski ilçe başkanı Enver Sedat Çakıroğlu ile Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral AKP üyeliklerinden ayrıldı.

DAVUTOĞLU İSTİFA ETMİŞTİ

AKP eski genel başkanı ve eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz Cuma günü AKP’den istifa ettiğini açıkladı.AKP Merkez Yürütme Kurulu’nun ihraç talebiyle disipline sevk ettiği Davutoğlu, kendisiyle birlikte ihracı istenen eski genel başkan yardımcısı Selçuk Özdağ, eski TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ayhan Sefer Üstün ve eski İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı ile birlikte istifa ettiklerini duyurdu.

Kaynak:Yeniçağ

AKP'de YAĞMUR BAŞLADI!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'Ücretsiz Ulaşım Durduruldu'