Anasayfa
12 Mayıs 2022 ( 1290 izlenme )

AKP'den Tepki Var 'Çok Yanlış'

Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kararını yanlış bulduğunu söyleyen AKP'li Hüseyin Çelik, "Türk Siyasi tarihi, siyasetçilerin tedip edilmesinin ibret dolu örnekleriyle dolu" dedi.

‘BU ÇOK YANLIŞ’

AKP'nin kurucu kadrosunda yer alan ve uzun dönem Milli Eğitim Bakanlığı görevini de yürüten Çelik, Yargıtay'ın CHP'li Canan Kaftancıoğlu ile ilgili kararını değerlendirerek Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "çok yanlış" yorumunu yaptı.

‘SİYASETEN KARŞIYIM ANCAK BU KARAR YANLIŞ’
Çelik, "Türk Siyasi tarihi, siyasetçilerin ya asker sopasıyla ya da yargı sopasıyla tedip edilmesinin ibret dolu örnekleriyle doludur. Zaman, bu çabaların hep ters teptiğini göstermiştir. Sayın Kaftancıoğlu’nun siyasi çizgisinin hep karşısında oldum ancak son karar çok yanlış olmuştur" dedi.

ÖZDAĞ : SOYLU NİYE YOK’

Öte yanda Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen cezaların Yargıtay tarafından onaylanmasıyla ilgili olarak bir paylaşımda bulundu. Özdağ ‘Kaftancıoğlu içeride Soylu neden dışarıda’ diyerek tepki gösterdi.

‘ÖRGÜT VAR, HAKARET VAR, AKP’YE NİYE YOK’
Özdağ "Terör örgütüne övgü var mı? Var. Peki, FETÖ’yü öven AKP’liler neden dışarıda? Soylu neden serbest geziyor? Adalet, yasaların kısmen değil, herkese eşit uygulanmasıdır." yorumunu yaptı. Özdağ, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da gönderme yaparak konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

‘ADALET HERKES İÇİNDİR’
"Canan Kaftancıoğlu ile ilgili Yargıtay kararını okudum. Terör örgütüne övgü var mı? Var. Peki, FETÖ’yü öven AKP’liler neden dışarıda? Devlet görevlisine hakaret var mı? Var? Peki, Soylu neden serbest geziyor? Adalet, yasaların kısmen değil, herkese eşit uygulanmasıdır."

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 3 davadan verilen cezaları onadı, 2 davayı ise düşürdü.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP Buluşma 'Arınç Geliyor' Albayrak 'Ortaya Çıktı' Hava Bozuyor 'Bir Daha Asla' Kaş 'Vaka Yok'