Anasayfa
14 Mayıs 2019 ( 949 izlenme )

AKP: 'ESKİDEN SU MU VARDI'

Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına katılan AK Parti İBB Meclis Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, "İstanbul'da çeşmelerden su akmasaydı, Ekrem imamoğlu su indirimden bahsedebilir miydi? Bu şehre suyun, ulaşımın altyapısını biz getirdik" dedi.

İmamoğlu, Nisan ayında konutlarda tüketilen suyun ilk 20 metreküpünde yüzde 40 oranında indirime gidilmesi talimatını vermişti. Hane bazlı tarifede su faturalarında yüzde 40 indirim sağlaması beklenen değişiklik İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde oybirliğiyle kabul edildi.

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına katılan AK Parti İBB Meclis Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İmamoğlu'nun vaatlerini Binali Yıldırım'ın sahiplendiği ile ilgili eleştirileri cevapladı. Göksu, şöylşe konuştu;

‘BİZ SUYU GETİRMESEYDİK, İMAMOĞLU İNDİRİMDEN BAHSEDEBİLİR MİYDİ’

"Biz 2070 yılına kadar İstanbul'un bütün su altyapısını bitirdik. İstanbul'da çeşmelerden su akmasaydı, Ekrem İmamoğlu su indirimden bahsedebilir miydi? Bu şehre suyun, ulaşımın altyapısını biz getirdik" dedi.

İndirimlerin daha önce değil de neden şimdi indirim yapıldığına ilişkin de konuşan Göksu, "Çok basit bir hesap var. Siz bir işletme açsanız önce amortisman giderlerini çözersiniz sonra müşterinize daha fazla konfor sağlayacak imkanlar sunarsınız" şeklinde konuştu.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gül'e AĞIR İTHAM!.. Yıldırım: 'Ufak Bir Pürüz Var, Onu Halledeceğiz' Bahçeli ittifak zorda!.. İYİ PARTİ ADAYINA TAM DESTEK!.. Irak'ta 'Çözüm Süreci'