AKP İSTANBUL KARIŞTI!..

48888 izlenme 23 Haziran 2019
Reklamlar
AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim sonuçlarını izlemek için geldiği AKP İl Başkanlığından ayrıldı. Binali Yıldırım'ın AKP İstanbul İl Başkanlığı'ndan ayrıldığı esnada İstanbul İl Başkanı için atılan "istifa" sloganlarına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müdahale etti.

AKP İL BİNASINDA İSTİFA SESLERİ


Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) seçim sonuçlarının açıklanmasına ilişkin yasağı kaldırmasının ardından kameraların karşısına geçen Yıldırım, daha sonra bir süre daha İl Başkanlığında kaldı.Durum değerlendirmesi yapan Yıldırım, AKP İl Başkanlığının önünde bekleyen bir grubun, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak için attığı "istifa" sloganları eşliğinde binadan ayrıldı. Bu sırada "istifa" sloganlarına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müdaha etti.

BÜTÜN BAKANLAR GİTTİ


Yıldırım'ın ardından, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Pakdemirli, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da AKPi İl Başkanlığından ayrıldı.

YILDIRIM AĞLADI MI

23 Haziran seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan 800 bin oyun üstünde fark yiyen AKP adayı Binali Yıldırım'ın İstanbul'daki parti merkezinden ayrılışı sırasında ortaya ilginç bir ayrıntı çıktı. Videoya yansıyan görüntülere göre bir partili, Binali Yıldırım'a "İl başkanı istifa etmeli. Ağlatmaya hakları yok sizi. Ağlatamazlar" diye bağırıyor.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seçim Var mı Yok mu 'İşte Erdoğan' Akşener Net 'Ya Çöz Ya Gelir Çözeriz' Tepki Var 'Bırak Bahaneyi' Görüntüler Paylaşıldı: 'Yerli Otomobil Geliyor'