AKP'li Başkan Çizgiyi Aştı: 'Sizi Müslüman Yaptık'

5834 izlenme15 Kasım 2019
Reklamlar
AKP’li Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, çarşıdaki esnafları ziyaret ettiği sırada Trabzonlu bir kadına "Sizi, biz Müslüman yaptık" dedi. Güngör, tepkiler üzerine özür açıklaması yayınladı.

‘Tepki Var’

Kahramanmaraş İl merkezinde esnaf ziyaretinde bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile Trabzonlu olduğunu belirten bir kadın arasında yaşanan ‘Sizi biz Müslüman yaptık’ diyaloğu vatandaşlar tarafından tepki çekti.

‘Sizi Biz Müslüman Yaptık’

Kahramanmaraş'ın AKP'li Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, esnaf ziyareti yaptığı sırada Trabzonlu bir kadına söylediği ‘Sizi biz Müslüman yaptık’ ifadeleri sonrası gelen tepkiler üzerine sosyal medyadan özür diledi. Güngör aryıca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Trabzonlu kardeşlerimden özür ve helallik diliyorum" dedi.

‘Ne Demek Yani’

Güngör sohbet ettiği bir kadının Trabzonlu olduğunu öğrenince “Sizi biz Müslüman yaptık” şeklinde konuştu. Kadın ise şaşırarak “Ne demek yani o?” sözleriyle tepkisini gösterdi. Birçok yerel gazete ve televizyonda yer alan görüntülerin ardından Güngör’e tepkiler çığ gibi büyüdü.

Siyasiler de Tepkili

Başta Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu olmak üzere şehrin önde gelen diğer isimleri, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e tepki gösterdi.İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs "Trabzon'u biz Müslüman yaptık" diyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Hayrettin Güngör'e Meclis kürsüsünden tepki gösterdi.

‘Konuştuğunuz Lafa Dikkat Edin’

Örs TBMM kürsüsünden yaptığı konuşmada "Daha önce de benzer bir hadise İstanbul'da Esenler Belediye Başkanının da yine bu denli mesnetsiz iddiaları olmuştu. Anlaşılan İstanbul'dan bir ders alınmamış. Ben AKP yetkililerine, belediye başkanlarına bu konuda Trabzon'la ilgili konuşurken nelere dikkat edip nelere dikkat etmemeleri konusunda bir tavsiyede bulunmalarını rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyadan Özür Diledi

Güngör tepkiler üzerine sosyal medya hesabından özür dilerken Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nu da aradı. Başkan Zorluoğlu görüşmenin detaylarını, ”Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı eski bir dostumdur. Dün akşam üzgün olduğunu söyledi. Sokakta Trabzonlu bir hemşerimizle boş bulunduğunu maksadını aşan sözler söylediğini ifade etti ve özür diledi. O da eksiğini hatasını gördü, bazen biz de böyle hatalara düşebiliyoruz. ' ifadeleriyle anlattı.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yer Beykoz... '553 VİLLA KOŞA KOŞA GELİYOR' Hava Bozuyor: 'NEYİN ANLAŞMASI BU' Sakin Sakin konuştu:' Memleketi talan mı Edeceksiniz' FOX Muhabiri BİR SORU sordu: 'Erdoğan Öfkeden Dondu'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'Erol Mütercimler ERGENEKON İÇİN NE DEDİ'