Anasayfa
31 Ekim 2022 ( 2388 izlenme )

AKP'li Birinci Bodoslama!

AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, TRT Spikeri Deniz Demir‘in Cumhuriyet Bayramı sözleri nedeniyle görevden alınması hakkında, “Gereği yapıldı” dedi.

SUNUCU ‘ATATÜRK BİZİ ÜMMET OLMAKTAN ÇIKARDI' DEDİ
AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, TRT Spikeri Deniz Demir’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları canlı yayınında Mustafa Kemal Atatürk için, “Bizi ümmet olmaktan çıkarıp birey olma bilincini armağan eden” ifadelerini kullandığı için görevden alınması hakkında açıklamalarda bulundu.

BİRİNCİ BODOSLAMA 'GEREĞİ YAPILDI'
Sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımlara yapılan bir yoruma yanıt veren Mücahit Birinci, “Yayında spikerin ağzını kapatamazsın. Ancak sonra gereğini yaparsın, ki yapıldı” yanıtını verdi. Birinci’nin paylaşımı şöyle:

‘PLANLANMIŞ BİR HAREKET’
“Bir spiker kadının, bülten bitiminde, aşırı sözlerle, sözde Atatürkçü bir tavırla, mütedeyyin vatandaşlarımızı kışkırtıcı bir dil kullanarak, üstelik bunu telefonundan okuyarak paylaşması kanaatimce planlanmış bir harekettir."

‘TRT İYİ ÇALIŞIYOR’
TRT’deki yönetimin, orada çalışan arkadaşlarımızın, nasıl bir özveri ile çalıştıklarına, milli hamlelerimizi takip için mesai mefhumu olmadan nasıl koşturduklarına şahidiz. Bu istisnai planlı hareket neticesi, tüm TRT kurumunu hedef almak adil olmaz.”

SUNUCUDAN AÇIKLAMA: '18 YIL GURURLA VE ONURLA ÇALIŞTIM, İŞTEN ÇIKARDILAR'
Sosyal medyada hedef gösterilen Deniz Demir bugün sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: “TRT tarafından açılan sınavda 36 bin kişi arasından 2. olarak torpilsiz, emeğimle çalışmaya başladığım 18 yıldır da onurla ve gururla mesai verdiğim TRT kurumundan ilişkim kesilmiştir… Destek veren herkese teşekkürler.. Ayrılıklar da sevdaya dahildir.”

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dananın Kuyruğu 'Ramazan Ayar' Andican: 'BU MİLLET SİZİ SİLİP SÜPÜRECEK' Tape Millet 'Cengiz Konuştu ' Yeni Yılda Sürpriz: 'Cezalar Artıyor'