AKP'li Vekil: 'Açıklarsam Mahkemelik Olurum'

5665 izlenme 01 Ocak 2020
Reklamlar
AKP İstanbul eski Milletvekili Emin Şirin, Babıali TV'de Suat Toktaş'ın sorularını yanıtladı.Çarpıcı iddialarda bulunan Şirin, devlette yeni paralel yapılanmaların oluştuğunu söyledi. Şirin, şöyle konuştu:

‘DEVLET İÇİNDE BAŞKA PARALEL YAPILAR…’

“Yeni bir düzene geçiyormuşuz gibi. Sanki bugün devletin içinde başka paralel yapılanmalar da ortaya çıkmaya başladı gibi görünüyor. ASSAM ( Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği) kongresine bakıyorsunuz, güvenlik kuruluşu adı altındaki bazı kurumların tavırlarına bakıyorsunuz, 'oluk oluk kan akar' konuşmalarına şahit oluyorsunuz. Bütün bunlara baktığınızda, başka paralel yapılanmalar da var mı diye endişe etmemek kabil değil."

‘AÇIKLARSAM MAHKEMELİK OLURUM’

AKP'li eski vekil Emin Şirin, Suat Toktaş'ın kendisine “Nasıl yapılar bunlar, paramiliter başka bir yapı mı?” şeklinde yönelttiği soruya ise, “Söylediklerimin içinde hepsi var. Bu kadar da bırakalım, bundan sonrası çünkü mahkemelik hale geliriz…” ifadeleriyle yanıt verdi.

‘ERDOĞAN BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN VAZGEÇEBİLİR’

Diğer yandan Emin Şirin, dikkat çeken bir kulis bilgisi paylaştı.16 Nisan 2017'de gerçekleşen referandum sonucunun iptalinin Anayasa Mahkemesi gündeminde olduğunu iddia eden Şirin, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık sisteminden vazgeçebileceğini öne sürdü.Şirin, şu ifadeleri kullandı:

‘REFERANDUM İPTAL EDİLEBİLİR’

"16 Nisan 2017 referandumu için HDP, Anayasa Mahkemesi’ne iptal başvurusu yapmıştı. Kulis bilgisi olarak paylaşayım, Anayasa Mahkemesi’nin bunu gündeme alarak, dolaylı olarak da Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın zımni onayını da almak kaydıyla bunu iptal edeceği konuşuluyor. Parlamenter sisteme dönmek için. Bundan sonraki seçimin yüzde 50+1 ile olmamasını istiyor. Dar bölgeli, seçim sistemini de söz konusu edecek. 600 milletvekilini, 600 bölgeden seçtirmek gibi bir durum söz konusu olacak."

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çiçek 'Cirit Atıyorlar' demişti. 'Doğruymuş Meğer' 3' 33''de 'İzmir İşi' 'ZEKERİYA ÖZ BAKIN NASIL KAÇMIŞ' 'İnanılmaz Bağlar'