Anasayfa
04 Ocak 2022 ( 14645 izlenme )

AKP MHP Duvar 'Önerge Düşürüldü'

İYİ Parti'nin yoksulluğun araştırılmasına ilişkin grup önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

GELİN YOKSULLUĞU ARAŞTIRALIM DEDİLER, AKP MHP RET
Yoksulluğun araştırılması önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi
İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti'nin yoksulluğun araştırılmasına ilişkin grup önergesinin bugünkü TBMM Genel Kurulu’nda Cumhur İttifakı tarafından reddedildiğini duyurdu.

'YOKSULLUĞUN NEDENİ YOLSUZLUKTUR'
Konuyla ilgili açıklamasında Usta, “Çünkü, yoksulluğun nedeni yolsuzluktur. Türkiye, Ak Parti̇ yönetimindeki bu yolsuzluklarla yüzleşmedikçe ve hesabını sormadıkça fakirleşme sorununu çözemez” dedi.

İYİ PARTİ’DEN AÇIKLAMA 'AKP MHP REDDETTİ'
İYİ Parti’den yapılan açıklamada, “Grup Başkanvekilimiz ve Samsun Milletvekilimiz Erhan Usta tarafından “Vatandaşlarımızı yokluk ve yoksulluğa sürükleyen iktisadi ve siyasi sebeplerin araştırılması ve çözüm üretilmesi” amacıyla Meclis Başkanlığına sunulan önerge, AK Parti ve MHP’nin oyları ile reddedilmiştir” denildi.

'YOKSULLUK ARTIYOR, ARAŞTIRILMASI LAZIM'

Önergenin gerekçe kısmında, “Geldiğimiz noktada Türkiye’de yoksulluk artık toplumun bir kesiminin sorunu olmaktan çıkmış neredeyse tamamının yaşam biçimi haline gelmiştir. Türk milletinin iradesinin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında vatandaşlarımızı yokluğa ve yoksulluğa sürükleyen siyasi ve iktisadi sebeplerin araştırılması gerekmektedir” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Seçime Beş Kala Beş Yüz Binlik İhale' Haberi Duydu Çılgına Döndü 'Tepeli'ye Büyük Destek' Ankara Sallanıyor 'Erdoğan Biliyordu' Ünlü Sanatçı Yaşamını Yitirdi!..