Anasayfa
11 Mayıs 2019 ( 2459 izlenme )

Açıklama düştü: AKP'nin Londra Temsilcisi BAKIN OLMUŞ'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çağdaş Gazeteciler Derneği'nin ödül töreninde konuştu. Kılıçdaroğlu, "Bugün sizlerle ilgili 3 haberle karşılaştım. İlk haber; Hürriyet gazetesini basan kişi AKP'nin Londra temsilcisi olarak atanmıştı. Terör estiriyorsunuz ama bir partinin temsilcisi olarak atanıyorsunuz" diyerek AKP'nin Londra temsilcisi olan Abdurrahim Boynukalın'ın Hürriyet gazetesine yaptığı saldırıyı tekrar gündeme getirdi.

BASKI VAR, ÖZGÜRLÜK YOK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çağdaş Gazeteciler Derneği Ödül Töreni’nde konuştu. Kılıçdaroğlu, ülkemizdeki basın özgürlüğünün geldiği noktaya, “Haberi yapıp bunları geniş kitlelere yansıtamıyorsa, baskı görüyorsa orada demokrasi yoktur. Bugün Türkiye’de geldiğimiz nokta budur” sözleriyle tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, 2015 yılında Hürriyet gazetesine yönelik düzenlenen saldırıda öne çıkan dönemin AKP Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın’ın İngiltere’nin başkenti Londra’ya AKP temsilcisi olarak atandığını belirtti ve

‘HÜRRİYET SALDIRISINI YAPAN AKP’Lİ BOYNUKALIN LONDRA’YA ATANDI’

“Böyle bir yapı içinde gazetecilik yapmanın çok zor olduğunu biliyorum. Bugün sizlerle ilgili 3 haberle karşılaştım. İlk haber; Hürriyet gazetesini basan kişi AKP’nin Londra temsilcisi olarak atanmıştı. Terör estiriyorsunuz ama bir partinin temsilcisi olarak atanıyorsunuz. 2. haber; 3 gazetecinin gözaltına alınmasıydı. 3. haber; Yavuz Selim Demirağ’ın saldırıya uğramasıydı. Faillerin bulunması lazım. Sağlıklı bir yargılama yapılır mı? Endişem var” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan: 'Rusya Karışma, Harekat Başladı' DEV SANATÇILARA YILDIRIM SORUŞTURMA!.. Soylu: 'BEN HAYATIMDA BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM' Altaylı yazdı 'Uzmanlar Ne Diyor'