AKP 'Protesto'

4293 izlenme 24 Kasım 2021
Reklamlar
İstanbul, Ankara ve İzmir'de vatandaşlar döviz kurundaki sert yükseliş ve art arda gelen zamları protesto etmek için sokaklara çıktı. Kadıköy'de toplanan gruba polis müdahale etti, bazı kişiler gözaltına alındı.

İSTANBUL KADIKÖY
Döviz kurundaki sert yükseliş ve art arda gelen zamları protesto etmek için bir grup vatandaş Kadıköy’de toplandı. Kadıköy Bahariye Caddesi ve çevresinde polis barikatları ile çevrildi. Grup ellerindeki pankartlarla ‘hükümet istifa’ sloganlar atarak iktidarı protesto etti. Sloganlar atan grubun çevresini saran polisler, bir süre sonra gruba müdahale etti, bazı kişiler gözaltına alındı.

ANKARA’DA ODTÜ’LÜLERDEN PROTESTO
Ankara’da ise ODTÜ’lü bir grup öğrenci sokağa çıkarak zamları ve iktidarı protesto etti. Grup, “ODTÜ Ayakta, AKP’ye Direniyor!, ODTÜ’lü yürüyor mücadele büyüyor” sloganları eşliğinde yürüdü.

İZMİR
İzmir’de de vatandaşlar ‘AKP halka hesap verecek’ sloganları atarak yürüdü. Çevredeki vatandaşlar ise yürüyüş yapanlara tencere ve tavalarla destek verdi.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İki Şut Bir Penaltı 'Çorap Sökük' Ümraniye 'AKP Film Koptu' Dün Bir Bugün İki 'Yeni Gaz Geliyor' Erdoğan 'Türkçülük bölücülüktür' demiş... 'Türkçülük nedir'