CHP'li belediyelerin halka ulaştırmaya çalıştığı tüm yardımlarına engel getirilmeye çalışılırken, AKP'li belediyelere Ramazan ayında, vatandaşa belediyeler tarafından yardım götürülmesi yönünde genelge gönderildi.

RAMAZAN ÖNCE HAREKETE GEÇİN
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki imzası ile gönderilen genelgede, "İaşe yardımlarını mümkün olduğunca ramazan başlamadan önce ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışalım." ifadeleri kullanıldı. Genelgede, şunlar kaydedildi:

‘AKP’Lİ BELEDİYELER YARDIMA DEVAM’
"Dünya devletleri insanları ölüme terk ederken Türkiye Cumhuriyeti, 40'tan fazla ülkeye insani ve tıbbi yardım ulaştırıyor. Başarımızın en büyük sırrı, hiç şüphe yok ki devlet olarak aldığımız tedbirlerdir. Bu noktada belediyelerimizin ramazan ayında yeni tedbirler alması gerekmektedir. Kovid-19 ile mücadelede her anlamda örnek olan AK Belediyelerimiz, ramazan ayında da hizmetlerini aksatmadan sürdürecektir.”

‘YARDIM ORGANİZASYONU BAŞLATIN’
“Malumunuz olduğu üzere devletimizin aldığı koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu iftarlar, iftar çadırı kurulumu ve iftar davetleri gibi organizasyonlar zaten gerçekleştirilemeyecektir. İaşe yardımlarını mümkün olduğunca ramazan başlamadan önce ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışalım. Vefa Sosyal Destek Grupları ile koordineli olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza durumlarına göre yardım ve sıcak yemek ikramı yapılabilir.”

‘TELEFON AÇIN, İHTİYAÇLARINI SORUN’

“Ayrıca çat kapı iftar sofralarına yapılan sürpriz misafirlikler yerine bizzat belediye başkanlarımız her gün en az on vatandaşımızın evine telefon ile misafir olup yanlarında olduğunu hissettirmelidir. Bu görüşmede vatandaşlarımızın ihtiyaçları sorulmalı, gönülleri alınmalı ve evde kalmaları hatırlatılmalıdır. Sosyal mesafeyi koruyan, minimum teması sağlayan benzer her türlü insani faaliyetin yapılması da temel beklentimizdir. Bu vesileyle ramazan ayının sağlık ve afiyet getirmesini temenni ediyor, çalışmalarınızda muvaffakiyetler diliyorum."

CHP’YE YASAK AKP’YE SERBEST
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz ekmek dağıtımı için, "Anadolu'da 'ayrı baş çekmek' deyimi vardır. Bunun devletteki karşılığı paralel yapıdır" yorumunda bulunmuştu. Ancak, bu söylemin hemen ardından Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, ekmek dağıtıldığını açıklamıştı.

Kaynak: gerçekgundem

AKP Raydan Çıktı!..