Anasayfa
20 Ocak 2019 ( 5046 izlenme )

AKP sonunda HDP'ye gitti!.. 'BİZE OY VERİN'

AK Parti MKYK üyesi Orhan Miroğlu, referandumda HDP'li 2 milyon seçmenin 'Hayır' oyu verdiğini söyledi. 

Miroğlu, "Sadece Hakkari'deki HDP'li kardeşlerime değil İstanbul'da, İzmir'de, Mersin'de, Adana'da yaşayan HDP'li kardeşlerime de sesleniyorum ve diyorum ki sizin bu 2 milyon oyunuza AK Parti taliptir" ifadesini kullandı.

'OYUNUZU BİZE VERİN'

AK Parti'nin Hakkari Spor Salonu'nda yapılan aday tanıtım toplantısına AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Orhan Miroğlu, Hakkari Milletvekili Husret Dinç, Hakkari Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim ve AK Parti Hakkari İl Başkanı Emrullah Gür, ilçe ve belde başkan adayları ile partililer katıldı. Miroğlu, HDP seçmeninden şöyle istedi;

‘BU SİSTEMİ NİYE KORUYORSUNUZ’

"HDP'li seçmene seslenirken hep şunu söyledik. ‘Siyasi partileriniz kapatıldı bu ülkede, milletvekilleriniz 10 sene hapishanelerde kaldılar. Bu sistemden size ne, bu sistemi niye koruyorsunuz? Bu sistemin yol açtığı baskı mekanizmaları en çok size, sizin partilerinize ve size oy veren seçmene zarar verdi' dedik. Etkili olduk mu, evet olduk. Referandumu biz ‘Hayır' oylarına karşı 1 milyon 380 bin civarında bir oy farkıyla kazandık. “

‘HDP SEÇMENİNİN 2 MİLYON OYUNU İSTİYORUZ’

“Ama HDP seçmeni referandumda bize ne oy verdi biliyor musunuz, tam 2 milyon oy verdi. Şimdi sizin huzurunuzda sadece Hakkari'deki HDP'li kardeşlerime değil İstanbul'da, İzmir'de, Mersin'de, Adana'da yaşayan HDP'li kardeşlerime de sesleniyorum ve diyorum ki sizin bu 2 milyon oyunuza AK Parti taliptir. Bu oylarınızı sizden istiyoruz diyorum" diye konuştu.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BOP nedir... 'Türkçe Tam Tercüme'' Erdoğan 'BİRKAÇ' demişti... 'İKİ ŞEHİT' Kar başladı... BU YOLLARA DİKKAT!.. HDP'den GECE GELEN TİVİT!..