Anasayfa
18 Mayıs 2022 ( 7634 izlenme )

AKP Soylu 'Toplu İstifa!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla yakın temas halinde olan ve Soylu’nun ilçeye yaptığı ziyaret öncesi mitingleri organize eden AKP Silvan İlçe Başkanı Nimet Aksoy partisinden istifa ederek ilçe teşkilatıyla birlikte CHP’ye katıldı.

TOPLU İSTİFA TOPLU KATILIM

Aksoy, partisinin eski ilçe teşkilatıyla CHP'ye katılma kararı alınca ilçede toplu katılım ve rozet takma töreni düzenlendi. CHP İl Başkanı Gönül Özer, partilerinin her geçen gün Diyarbakır'da güçlendiğini ve özellikle kırsal kesimde partiye toplu katılımların yaşandığını söyledi.

KATILIMLAR DEVAM EDİYOR
CHP Silvan İlçe Başkanı İhsan Kızılkan da, ilçede göreve geldiği günden beri partisine binlerce kişinin katılım sağladığını ve son olarak da AKP eski İlçe Başkanı Nimet Aksoy'un eski ilçe yönetimiyle birlikte partilerine katıldığını belirterek, “Nimet Aksoy ve diğer arkadaşlara hoş geldiniz diyoruz. Bundan sonra hep beraber Silvan'da CHP’nin başarısı için çalışacağız. CHP’nin Silvan'da seçimleri kazanarak birinci parti olması için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

SOYLU’YA YAKIN İSİMDİ
Eski AKP İlçe Başkanı Nimet Aksoy, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yakın olmasıyla tanınıyordu ve ilçeye yaptığı ziyaret öncesi mitingleri organize eden kişi olarak öne çıkıyordu.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İş Değişiyor.. 'Bırak Konuşsun' AKP İtiraf 'Üye Mafiş' Fenerbahçe.. Tribünler İnliyor' Toplantı Bitti Karar Çıktı 'İş Tamam'