Anasayfa
11 Ocak 2022 ( 13633 izlenme )

AKP Üzerine Almadı 'Mansur Başkan Paylaştı'

ABB Başkanı Mansur Yavaş, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın Elazığ’da kaldığı cemaat evinde yaşamına son vermesine ilişkin bir mesaj yayınladı.

‘YURT KAYNAKLARIMIZI ARTIRIN’
Yavaş, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda "Evlatlarımızı emanet ettiğimiz tüm kurumlar denetlenmeli, kamu yurt kaynaklarımız artırılmalı ki bir daha Eneslerimizi kaybetmeyelim" ifadelerini kullandı. Yavaş'ın paylaşımı şu şekilde:

‘ÇOK ÜZGÜNÜM ENES’
“Bu yıl binlerce gencimizi misafir ettik, seneye on binlercesine kucak açacağız ki geleceğimiz karanlıkta hapsolmasın. Evlatlarımızı emanet ettiğimiz tüm kurumlar denetlenmeli, kamu yurt kaynaklarımız artırılmalı ki bir daha Eneslerimizi kaybetmeyelim. Çok üzgünüm Enes.”

AKP İŞİ ÜZERİNE ALMADI
Öte yanda Ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskıdan şikayet ederek hayatına son veren tıp öğrencisi Enes Kara ile ilgili açıklamalarda bulunan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Her ölüm insanı kendi ruhuyla yüzleştirmelidir. Bu büyük imtihandır" dedi.

‘BU BİR İMTİHAN’
Ömer Çelik, ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskıdan şikayet ederek hayatına son veren tıp öğrencisi Enes Kara ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Hepimiz Enes Kara kardeşimizin hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yüreğimiz yandı. Enes Kara kardeşimizin yakınlarının ve sevenlerinin acısını yürekten paylaşıyoruz” diyen Ömer Çelik, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

‘HER ÖLÜM İNSANI KENDİ TUHUYLA YÜZLEŞTİRMELİ’
*Gencecik bir insanın ölümü üzerinden kindar bir dille kavga, ideolojik hesaplaşma ve ayrışma üretenlerin yaptığı şey asla kabul edilemez ve ahlaki değildir. Her ölüm insanı kendi ruhuyla yüzleştirmelidir. Bu büyük imtihandır. Hayatını kaybedenin acısı bizi buna götürmelidir. Ölüm üzerinden bile ayrışma üretenler, ideolojik egolarının kavgasını bir kenara bırakmalıdır…”

Kaynak: ABB/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şentop Sessiz 'CHP Ayakta' Düğmeye Basıldı 'Af Yok' İYİ Parti Taşı Koydu 'Erdoğan Nerde' Fatura Üzerinden Vergi Geliyor...