Özal
02 Aralık 2018 ( 5743 izlenme )

AKP'ye ilginç mesaj!.. ' VER GÜLÜM'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada, "Görüşmeler olumlu ve verimli, Cumhur İttifakı iyi gidiyor. Cumhur İttifakı karşılıklı saygı içerisinde ilerliyor, karşılıklı jestler olabilir" dedi.

‘AKP İLE İŞLER İYİ GİDİYOR)

AK Parti ile yapılan görüşmelerin olumlu ve verimli ilerlediğine değinen Bahçeli, "Cumhur İttifakı içinde gönül vardır, karşılıklı saygı vardır. Saygı içinde jestler olacaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme arzusu olursa biz her zaman görüşürüz. MHP ile AK Parti görüşmeleri devam ediyor. Uzlaştıkları alanlar oluşuyor. Sayın Cumhurbaşkanı'nın dönüşünde ona arz edecektir. Sonra karşılık değerlendirme ihtiyacı olursa gereği yapılır. Şu ana kadar gelişmeler olumludur. Cumhur İttifakı iyi gidiyor" değerlendirmesinde bulundu(Sputnik News, 1 Aralık 2018).

BAHÇELİ ERKEN SEÇİM DEDİ, AKP İKTİDAR OLDU

Şimdi yıl 2001...
7 Temmuz 2001’de, Bursa/Keles’te düzenlenen 11’nci Kocayayla Türkmen Kurultayı’nda Bahçeli kesin tavrını ortaya koydu; 1 Eylül’de Meclis’in olağanüstü toplanmasını ve 3 Kasım’da erken seçime gidilmesini istedi. Ancak Bahçeli Meclis’teki MHP varlığına rağmen AB uyum yasalarının geçmesine engel olamadı. 

31 Temmuz’da erken seçim kararı alınırken, 3 Ağustos 2002’de Meclis’te AB uyum paketi görüşüldü ve Bahçeli’nin ‘hayır’ oyuna karşılık Meclis’te geçip yasalaştı. 3 Kasım’da erken seçime gidildi ve AKP iktidar oldu, MHP Meclis’e bile giremedi.

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Büyük Suikast/ Destek Yayınları

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tezgah Çöktü 'Tepki Büyük' FİDAN İDDİASI ANKARA'YI KARIŞTIRDI' Alman Ajansı yazdı!.. ''Örtbas' Genelkurmay belgelerinde 'ABD-Erdoğan'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'GÜLEN NASIL KURTARILDI'