CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda KPSS'den yüksek puan almasına rağmen mülakatta bırakılan gençlere çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, mülakat mağdurlarına hukuki destek sağlamak amacıyla partisi tarafından 'Torpile Son' adlı bir internet sitesinin kurulduğunu duyurarak, mağdurlardan bu siteye başvuruda bulunmalarını istedi.

‘TORPİLE SON WEB YARDIM SİTESİ ÜYE OLUN’
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada kendilerinden hukuksal destek almak isteyen gençleri 'torpileson.com' isimli siteye üye olmaya çağırdı. Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Bu torpil işinin peşini bırakmayacağımı söylemiştim. KPSS’de yüksek puan alıp, sözlüde elenen gençlerimizi, bizden hukuksal destek almak üzere, bu siteye başvurmaya davet ediyorum" ifadelerine yer verdi.

KILIÇDAROĞLU MÜCADELE EDECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ
Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı binası önünde dakikalarca bekleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na MEB'in kapıları açılmamış, Kılıçdaroğlu da konuyla ilgili MEB kapısının önünde açıklamalarda bulunmuştu. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından öne çıkan satır başları:

‘BİR KİŞİNİN HAKKI GASP EDİLİYORSA BUNA KARŞI ÇIKMAK BOYNUMUZUN BORCU’
"Bir haksızlık bir hukuksuzluk varsa, bir kişinin hakkı gasp ediliyorsa, bu gasp edilme sarayın talimatıyla yapılıyorsa buna karşı çıkmak benim en öncelikli görevimdir. Adam kayırmacılık oluyorsa buna karşı çıkmak benim boynumun borcudur. KPSS'de 80 puan alan, 90 puan alan, 95 puan alan evlatlarımızın sözlü mülakatlarda elendiğini gördük. Onlarla konuştuk. Yazıktır, günahtır. Bu ülkeye, bu memlekete yazıktır, günahtır. “

EVLATLARIMIZA HAKSIZLIK YAPILIYOR’

“TÜGVA'DAN TÜRGEV'den gelen listeler üzerine mi bu kararlar alındı? Burada haksızlık var, evlatlarımıza haksızlık var. Bir anne babanın evladını sınavlara nasıl hazırladığını bilmeyenimiz var mı? Haksızlık karşısında vicdanı sızlayan 84 milyon adına sesleniyorum. Benzer olaylar geçmişte olduğunda haksızlığa uğrayanlar Danıştay'a gittiler, davalarını açtılar. Danıştay kararında deniyor ki; verilen puanlar hayatın olağan akışına aykırıdır. “

‘HAKSIZLIĞA UĞRAYANLARA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ’
“Haksızlığa uğradığını düşünen bütün vatandaşlara her türlü hukuki desteği vereceğiz. Haksızlık yapanlar görecekler, haksızlık yapanlarla nasıl hesaplaşacağımızı görecekler. Dürüst bürokratlar başımızın üstüne. Onlara daha önce de söyledim. Haksızlıkların altına imza atmayın dedim. Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır. Bunlarla hesaplaşmak benim boynumun borcudur"

Kaynak: KK/Ajanslar

AKP'ye Kabus 'Alo Yardım Açıldı'